Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filmrendezőnek van értelme...

Filmrendezőnek van értelme manapság tanulni?

Figyelt kérdés

Az SZFE filmrendezői képzésében gondolkodom, csak ott szeretném elvégezni, máshol nem.

Ha pedig nem kerülnék be, akkor hagynám a szakmát. Ez az A tervem a jövőmre nézve.


Nyílvánvaló, hogy jövője a szakmának van, kérdés hogy szerény kis hazánkban lehetséges -e bármi figyelemreméltót is elérni ebben a szakmában, de nekem az is elég lenne, ha először kisebb munkáim lennének (pl. reklámfilmek rendezése), de utána a célom mindenképp a nagyobb filmek rendezése lenne, anélkül pedig nem látom értelmét az egésznek. Még ha csak egy filmet is készíthetek életem során, akkor már megérte.


Csak úgy hallom, hogy évi 10 végzett rendezőből 2 ha megmarad a szakmában, aztán nagyjából ennyi a történet.


Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a szakkal kapcsolatban?

Nyilvánvaló az számomra, hogy egy hangmérnök vagy vágó, esetleg operatőri szakkal könnyebben érvényesül az ember, mint filmrendezői szakkal - de hát engem az érdekel.


2019. dec. 25. 10:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!