Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kéne tanulnom, ha depressz...

Mit kéne tanulnom, ha depressziós vagyok és szociális fóbiám van és igazából semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés

Már van egy alapszakos diplomám, közigazgatás-szervező (általános igazgatási szakirány)...


Annó amikor jelentkeztem, még azért nem volt annyira köztudatban, hogy ez egy rossz szak... De már nagyon megbántam, hogy ezt választottam.


Jelenleg 200,000 nettót keresek.

Bár a pénz annyira nem is érdekel, de azért minimum egy átlagos fizetésnek én is örülnék.


Inkább humán beállítottságú vagyok, de nyílván nem fogok elmenni szabadbölcsészet, vagy történelem szakra, csak egy újabb felesleges diploma lenne.


Olyan munkakörben szeretnék majd elhelyezkedni, ahol nem kell olyan szinten emberekkel foglalkozni mint most...


Tehát maradnak a reál szakok.


A vegyészmérnöki szimpi, de nincs levelezőn, nekem pedig valamiből meg kell élnem egyetem alatt...


Infóból Budapesten, vagy közelében mérnökinformatika és gazdaságinformatika szakok vannak, proginfó nincs...

Ezekben az a jó, hogy olyan alacsony a ponthatár, hogy még csak újraérettségiznem sem kéne semmiből.


Viszont nem tudom, hogy mennyire tudnék bent maradni, mert sokan írják, hogy komoly elhivatottság kell, nekem meg az nincs, bár azért szorgalmas vagyok... Illetve az előző szakom sem érdekelt, mégis teljesítettem.


Van még gépészmérnökiből és villamosmérnökiből is levelező, azokon is gondolkodom.


De igazából nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit de valamit kéne kezdenem magammal...


Az élelmiszer/biomérnökire azt mondja kb. mindenki, hogy el kell kerülni...


Szerintetek mit tanuljak?

Bármit írhattok, de érveljetek mellette.


2019. dec. 30. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Piramisépítő OKJ
2019. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3%

Budapesten indul proginfó, alap és mester is az ELTE-IK karán.


Mérnökinfó meg gazdinfó különbözik.

A gazdaságinformatikus képzésben budapesten erős a gazdasági vonal(BCE, BGE), amíg mérnökinfón a programozás, programtervezés és a műszaki tárgyak a meghazározóak(OE, BME).


Gépészmérnöki és a villamos is jó, viszont az már nagyon elütne tőled, nem? Azt írtad, hogy humán beállítottságú vagy. Nekem szaktársam Óbudai egyetem ipari formatervező mérnökiről jött germanisztikára 2 év után, szóval semmi sem lehetetlen, de nem is előnyös.


Biomérnökit is dícsérik, volt gimis osztálytársam is oda ment, emelt biosszal és közép kémiával, nagyon szereti.


Élelmiszermérnökirőp nincs infóm.


Nagy segítség lenne, ha leírnád, hogy milyen tárgyakból vagy jó, illetve hogy milyen területek érdekelnek, mint pl.: gazdaságtudományok, természettudomány stb.



Esetleg a nyelvek és kultúrák nem érdekelnek? Akkor jöhetnél nyelvszakra is. Bölcsészdiplomát ad, de egyes nyelvszakok kelendőek a piacon. No nem a saját szakomat szeretném promózni, csak na, ez is szóba jöhet.

2019. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Vegyészmérnök indul levelezőn 2020-ban Miskolcon és Debrecenben ( ez utóbbi csak önköltségesen):www.felvi.hu
2019. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!