Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen egyetem, főiskola,...

30 évesen egyetem, főiskola, hogyan?

Figyelt kérdés
30+ évesen, 10 évvel az iskolai tanulmányaim befejezése után, most úgy alakult az életem, h a munkám mellett (ami jól fizet) sok a szabadidőm, amit szeretnék részben hasznosan is eltölteni. Mivel nincs felsőfokú iskolai végzettségem, csak egy középfokú érettségim, és 3 okj szakmám, így gondoltam belevágnék valamibe. Hogy megy ez ilyenkor? Nekem is rendesen felvételiznem kell, plusz az anno letett érettségi pontjait adják hozzá? Vagy ilyenkor, ennyi idő elteltével speciálisabb dolgokat kell tennem? Abszolút járatlan vagyok a témában. Kérlek segítsetek.

2019. dec. 30. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mész, mint a 18 évesek, ugyanaz vonatkozik rád is. Minden infó a felvi.hu-n.
2019. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok a felvételi követelmények vonatkoznak rád, mint bárki másra. A felvi.hu oldalon részletesen olvashatsz ezekről.
2019. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A kérdésem az, h látom, sok helyen felsőfokú érettségit kérnek, ami nekem nincs. Van arra lehetőségem, h valahol újraérettségizzek az adott tantárgyból?
2019. dec. 30. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A felsőoktatási felvételi határidőig feb 15-ig lehet emelt szintű érettségire is jelentkezni, de azt a Kormányhivatalban kell intézni és ők jelölik ki azt a középiskolát ahol az érettségi vizsgát le tudod tenni. A díja a minimálbérhez kötődik tavaly 44 000 ft volt.
2019. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tévedtem nem 44, csupán 37.000 Ft egy ilyen emelt érettségi vizsga.
2019. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben minden infót megtalálsz:

[link]

2019. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!