Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudom, hogy tényleg ez...

Honnan tudom, hogy tényleg ez a nekem való szakma?

Figyelt kérdés
Van egy álom szakmám (gyógyszerész), mást szinte el sem tudnék képzelni. Viszont nagyon félek attól, hogy kiderül nem is vagyok olyan jó, nem nekem való. Milyen jelekből tudhatom, hogy van valamihez tehetségem? A környezetem bátorít, viszont bizonytalan vagyok. Elkezdtem egy szakot (eleinte orvosi diagnosztikai analitika lett volna, aztán sorrendet módosítottam, és dietetika lett belőle), de csak azért mert középsuliban lusta voltam emelt érettségit csinálni. Most félévkor rájöttem, hogy engem a gyógyszerészet érdekel, és otthagytam (passzív lesz következő félévtől) a szakom. Jelenleg az érettségire készülök.

2020. jan. 10. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy gyógyszerész legyél, először el kell végezned a képzést. Nézd meg felvi.hu-n a leírását: milyen tantárgyakat tanítanak stb.

Aztán ismerkedj meg gyakorló gyógyszerészekkel, ha még nem tetted. Beszélgess velük arról, hogy pontosan miből is áll a munkájuk, milyen egyéb lehetőségeik lettek volna ezzel a végzettséggel, mi a legnagyobb öröm és a legnagyobb nehézség számukra ezen a pályán stb.

2020. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Nem az a problémám, hogy nem tudom milyen a gyógyszerész szakma. A saját képességeimet kérdőjelezem meg.
2020. jan. 10. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést.
2020. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen arra irányult a kérdés, hogy hogyan tudám a képességeimet objektívebben látni.
2020. jan. 10. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Írj, én negyedéves hallgató vagyok. (Szeged)
2020. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor fogod megtudni,ha elkezded!:) Készülj fel az emeltre és jelentkezz,nincs veszteni valód.

Én orvostanhallgató vagyok,elsőre simán felvettek,de nagyon bizonytalan voltam. Meg is csúsztam másodév végén. Nem hittem magamban,hogy le tudok szigorlatozni anatómiából. Most simám meglett. Nincs lehetetlen,csak tehetetlen.

2020. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!