Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskola után orvosi?

Szakközépiskola után orvosi?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt hiszem gimnáziumba fogok járni, de megfordult a fejemben, hogy nem lenne rossz ha az éretségi mellé egy szakmám is lenne. Ezért arra gondoltam meglesek egy szakközépiskolát. Szerintetek van arra esély hogy egy szakközép után felvesznek egy orvosira? Még nem biztos hogy orvosi inkább a szakközép -> főiskola, van e értelme? Mit kéne csinálnom?

2020. jan. 10. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt a második link:

Esetleg nézegesd meg ezt is (a Továbbtanulási irányok / Technikum címszó alatt infografikával szemléltetik az egészet (pl. a közismereti órák számát, ami ugye a felsőoktatási felvételinél érdekes lehet)

[link]

2020. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha van esélyed gimibe menni hagyd a szakközépiskolát

Hidd el, tudom, mert én szakközépiskolából jelentkeztem orvosira és fel se vettek...


Meglátásom szerint:

1. Szakközépiskolában sz*R a nyelvoktatás, gimiben azért jobb

2. Gimiben szerintem jobb a közösségi húzóerő, magyarul mindenki azért kezdeni akar valamit magával, nem úgy mint máshol, hogy azért nincs magyar óra mert a tanár hajkurássza a diákokat,hogy hol cigiznek...

3. Pl az alattam lévő eü. Szakközepeseknek nem is indult fakultáció kémia-biosz --> ezzel ugranak is a fvételi tárgyak

4. A fizika óra kritikán aluli volt,azért a fizika is kell az orvoshoz

5. Sok középiskolában már csak ilyen kevert természettudományi tantárgy van, sosem készülsz így fel emeletre.


Gimisként nincs kötelező nyári gyakorlatod,ami pl 11. Osztályban 3 hét, úgyh ugrik a nyári szünet, mert be kell menned dolgozni, a felnőttek meg vagy szétaláznak, vagy egész nap ülsz csendben magányosan egy sarokban. Gimisként összpontosíthatsz, nem kell hülye szaktantárgyakaf tanulni amik elveszik az időt a közismereti tárgyaktól, igy előfordulhat,hogy gyengébbecske lesz az érettségid.


Nem voltam rossz tanuló de pl az én esetemben visszaütött a szakközépiskola. Lett szakmám, amivel nem tudok elhelyezkedni, ahogy leraktam a vizsgát meg is szünt ez a szakma. És a felkészülés nagy része is biosz kémiából az én nyakamba szákadt. Szerintem már egy milliót biztos otthagytam magántanároknál... Angol-biosz-kémia


Menj gimibe!

2020. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De minek kell neked szakma, hogyha orvos szeretnél lenni?! Vagy már eleve úgy allsz neki, hogy úgyse vesznek fel orvosira? Mert rendes gimnáziumi érettségi után is tudsz szakmát tanulni.
2020. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem orvosként az a véleményem, hogy hasznos, ha az embernek van szakmája orvosi mellé. Délelőtt hobbiból mondjuk háziorvosként embereket gyógyít, délután meg elmegy csapot szerelni, mert valamiből meg is kell élni.
2020. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!