Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági szakközépiskoláva...

Közgazdasági szakközépiskolával orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

A segítségeteket és véleményeteket szeretném kérni. 18 éves vagyok, közgazdasági szakközépiskola angol nyelvi előkészítős szakon, és még másfél évem van az érettségiig. Viszont az a helyzet, hogy eddig is elég nagy lelkiismeret-furdalást okozott, hogy ezt a szakot és iskolát választottam, mert minden álmom az volt, hogy orvos legyek. Egy közelmúltban történt esemény hatására pedig még jobban kezdek elköteleződni az orvosi szakma felé, pedig tudom, hogy rossz helyen vagyok... Pedig amúgy nagyon szeretem a kémiát és a biológiát is, meg jó tanuló vagyok, de sajnos nem adódott lehetőség arra, hogy faktra menjek bármelyikből is, mert ilyen nem indult az iskolában.

Nyitott vagyok a technológiai dolgokra is, és szívesen foglalkoznék emberekkel, de félek, hogy ha elmennék egy pályaválasztási tanácsadásra, valami olyan foglalkozás jönne ki, amit esetleg nem csinálnék szívesen... Mi a véleményetek? :(



2013. nov. 3. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van pénzetek biológia és kémia magántanárra ami felkészít az emelt érettségire, akkor semmi gond nincs.
2013. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki ennyire biztos benne, hogy mi szeretne lenni, nagyon szerencsés. Ha meg tudod oldani a kémia és biosz tanulást, össze fog jönni. Csak sajnos pénz kérdése, a magántanár nem olcsó. Ne aggódj amiatt, hogy közgazdasági szakközépbe jársz, attól még lehetsz bármi: én is közgébe jártam, mégse gazdasági karra mentem, és nem volt belőle problémám. Az már más lapra tartozik, hogy azóta megbántam, és most akarok újrafelvételizni.. :)

Sok sikert, és ne add fel az álmaidat!

2013. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm közgazdasági szakközépből ment orvosira. Neki érettségi körül jutott eszébe, így ki kellett hagynia egy évet, amiben felkészült a kémia érettségire.
2013. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is közgazdaságira jártam, 11.-ben rájöttem, hogy én ezt nem akarom, elkezdtem a bioszt tanulni, emelt érettségit tettem belőle. jártam tanárhoz, a mikrobiológiás-biokémiás-genetikás részek miatt. a nyáron jártam kémia tanárhoz is. most biomérnökire járok.
2013. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem 1,5 év elég ahhoz h felkészülj a két emelt szintű érettségire,én orvostanhallgató vagyok és azt tanácsolom neked h ha valóban ezt szeretnéd csinálni,akkor csináld,egyáltalán nem baj,h közgazdaságtant tanulsz:)sok sikert!:)
2013. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek, és köszönöm a biztatást! :)
2013. nov. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!