Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulással kapcsolatba...

A továbbtanulással kapcsolatban bizonytalan vagyok. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A bölcsészkaron belül nézegettem a germanisztika vagy szlavisztika szakokat. Utánaolvastam a tantárgyaknak és nem igazán keltették fel az érdeklődésemet csak nyelvekből jó vagyok és ezért gondoltam erre a két szakra. (Angol és német B2 nyelvvizsgám is van)

2020. jan. 10. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szereted az irodalmat, műelemzést, történelmet, nyelvészetet, akkor hagyd. Ezek nem nyelviskolák, oroszból még van komolyabb oktatás első évben (de utána már nem olyan intenzív, saját erőből kell fejlődnöd nagyrészt), de germanisztikára már úgy kell menned, hogy komolyan tudsz németül, mert kapásból úgy fogsz tanulni pl hangtant, irodalmat. Szóval csak a nyelv fejlesztése miatt sztem nem éri meg, nem az a fő profil. Ha tolmács, fordító akarsz lenni, az persze más, de egyrészt az alapszakot akkor is végig kell tolnod, másrészt angol-németesekből sok van, nehéz elhelyezkedni, ha nem szakosodsz pl orvosi, műszaki, jogi fordításra.

Angol-némettel én inkább valami gazdasági, informatikai szakot választanék a helyedben.

2020. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsővel teljes mértékben egyet értek.
2020. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Turizmus?
2020. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyelv önmagában szerintem sem elég, mellé mindenképpen valami "hasznosítható" szakot kellene találnod.
2020. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen én is a turizmusra gondoltam, esetleg valami gazdasági szak, bár tudom, ez elég rosszul hangzik egy bölcsész beállítottsagú személynek. Az a helyzet, hogy nagyon nagy kitartással végig tudnád csinálni, dacára annak, hogy unalmasnak találod, de tapasztalatból mondom, hogy egy idő után így kiégsz az egyetemi képzés alatt. Viszont nyilván akkor is, ha egyáltalán nem érzed magadénak a gazdasági tárgyakat, akkor sajnos ugyanez a szituáció áll fenn. Nyelvekkel nagyon sok lehetőséged megnyílik, de az esetek legnagyobb részében kell hozzá másik tapasztalat/végzettség is, hogy ki is tudd használni ezeket a lehetőségeket. Lehet menni call centerbe, tolmácsolni pl. rendőrségen, műveket fordítani, nemzetközi kapcsolatokban elhelyezkedni... tényleg millió szakma létezik. Bűnügyben is (szerintem) hasznos lehet, az talán mégsem olyan unalmas, és még egész közel állhat a bölcsészethez. Kívánom, hogy találd meg a számodra legmegfelelőbb képzést, és tudd szívvel-lélekkel csinálni azt!
2020. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!