Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged, üzemmérnök informatiku...

Szeged, üzemmérnök informatikus BProf képzés, vélemények?

Figyelt kérdés
Le kellene adni a jelentkezést februárig, és én erre az egyetemre/szakra gondoltam. Vélemények magáról a szakról, úgy általában? Esetleg aki ott helyben, ezen a szakon van/végzett, mit tudna elmondani eddigi tapasztalatai alapján?
2020. jan. 11. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom miért izgul rá mindenki a "BProf" névre. Ez is ugyanúgy egy alapdiploma, csak nem Science van a nevében. Nem ezen fog múlni, hogy felvesznek-e munkahelyre.
2020. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
:: [link]
2020. jan. 14. 05:41
 13/21 anonim ***** válasza:
10%

“ Nem ezen fog múlni, hogy felvesznek-e munkahelyre.”


De ezen fog múlni, mert a legtöbb normális állásnál a BSc az alap.

2020. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igazából akkor a bprofnak ugyan olyannak kéne lennie, mert oké hogy kevesebb az elmélet, de ezzel arányosan több a gyakorlat, több tapasztalatot szerzel, azaz munkában jobb eséllyel vesznek fel (mivel munkában az számít hogy gyakorlatban milyen vagy).
2020. jan. 14. 12:53
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Jelenleg még nincs is senkinek BProf diplomája, tehát nyílván nem elvárás munkahelyen. BSc alatt az alapdiplomát szokták érteni, ez is az. 50%-ost gondolom zavarja hogy az ő idejében csak a szívatósabb BSc volt, mint ahogy a régi 5 éves rendszerben tanulók szokták mondani hogy a BSc csak gyenge főiskolai diploma.
2020. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Az meglehet. :D
2020. jan. 14. 14:15
 17/21 anonim válasza:
100%
Én ezen a szakon vagyok Szegeden, most fog kezdődni a második félévem. Proginfós barátommal körülbelül 90%-ban ugyan azok az óráink eddig, szóval ez alapján nem mondanám hogy olyan nagy a különbség a kettő között.
2020. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Azt láttam amúgy, hogy rengeteg irányba lehet specializálódni az üzemmérnöki bprof végén, ami piszkosul jónak tűnik. Köszi a te válaszodat is :)
2020. jan. 27. 21:02
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Kicsi úgyérzem sok itt a "még egyetemista".


Mi az, hogy ha nincs bsc-d nem lesz normális munkahelyed? :D


én 21 évesen kezdtem neki a bsc-nek, 6 év után szereztem diplomát most januárban, mert második félévben elkezdtem előszőr heti 20, utána 40 órában dolgozni és mostanra architecht vagyok 4 AWS és 3 Azure certtel és megannyi más minősítéssel. Napi 5-en írnak linkedinen, belföldről és külföldről is. Az évek alatt megkeresett az Amazon többször is, és egyszer a Google svájci irodája is. (Meg még nagyon sok más "nagyobb" cég is.)


A lőtéri kutyát nem érdekli, milyen diplomád van, és hogy honnan van. (Nyilván ha képfeldolgozással akarsz foglalkozni, vagy Data Science területen illetve Machine Learning akkor kellenek a papírosok biza, de akkor még a bsc is kevés...:D)


Ami tényleg jól tud jönni, az linalg és a dimatok és az algoritmusok és adatszerkezetek. A többi tárgy úgy is rádragad az évek alatt, meg ha érdekel előveszel egy könyvet, megnézel egy kurzust a Harvardról, MIT-ről az edx-en és a courserán és csókolom. (Nem jártam órákra, és ezen egyetemek ugyanazon kurzusainak előadásaiból készültem meg az egyetemi jegyzetekből...)


A diploma akkor számít, amikor nincs semmi, de semmi munkatapasztalatod a kötelező szakmai gyakorlatodon kivül.

Ha valahol dolgoztál akár 1-2 évet részmunkaidőben is, akkor már a szaktudásod fogják nézni.

2020. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
96%
utolsó vagyok: nyilván kivételt képez az állami szféra és a bankok.
2020. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!