Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a matek 1....

Mennyire nehéz a matek 1. évben a gyógyszerészetin?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az SZTE GYTK-on matek van az első évben, és ezen nagyon sokan kibuknak, ez igaz? És ha igaz, akkor tényleg azért mert olyan nehéz? De, ha a többi tantárgyról is írnátok nekem tapasztalatot azt nagyon megköszönném!

2020. jan. 11. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A matek egy alapozó tárgy. Számomra nem volt túl nehéz, első évben szinte bármi más nehezebb volt nála. Pozitívuma, hogy az az egyetlen tárgy, ami ha nem sikerül első félévben, megcsinálhatod a másodikban anélkül hogy csúsznál vele.

Van elméleti és 'gyakorlati' része. A gyakorlaton feladatokat oldotok meg, az elméletin pedig az elméleti háttérről beszélnek.

Szerintem nekem túl pozitív élményem van a vizsgáról, pedig egyáltalán nem voltam kiemelkedő matekos. De ha érted a matematikát, akkor a vizsga abból áll, hogy elbeszélgettek a matekról.

2020. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem nagy cucc.
2020. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Így visszagondolva már nem az. De amúgy egy óriási szívás volt. Objektíven mondhatom, a matek a gytk-n nehéz. Azt tolják le neked az első évben, ami egy fizika/mérnök szakon a rettegett analízis I. néven fut. A különbség nálunk anny, hogy aki idejön az nem érdeklődik matek iránt annyira és nem kell mellette kémia még egyéb más monstrumokra tanulnia. Ha matek faktos voltál középsuliban akkor ebből annyi előnyös lesz, hogy hallottál már integrálásról meg deriválásról. Nehéz, és sokat kell gyakorolni, de csak biztatásul mondom, hogy ennél csak rosszabb lesz.
2020. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem teljesen olyan,mint mérnök/fizika szakon. Van összehasonlítási alapom,a gyógyszerészetin könnyebb. :D
2020. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván valamivel könnyebb, de nagyvonalakban megegyezik. Már csak azért is mivel egy mérnök tényleg használja majd ezt a matek tudást a későbbiekben, egy gyógyszerész viszont más módon fogja felhasználni, kevésbé közvetett módon és nincs is rá nagyon szükségünk. Legalábbis eddig nem nagyon látom értelmét.
2020. jan. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!