Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Gáspár Ref. Egyetem...

Károli Gáspár Ref. Egyetem jogász szak. Mennyit ér a diplomája megéri oda menni?

Figyelt kérdés
Jogász szakra jelentkeznék, távolibb terv bíróságon elhelyezkedni (még nincs ennél pontosabb elképzelés).A nyílt napon állították hogy például bíróságokra kifejezetten Károlisokat keresnek mert az xy tanár milyen jól beléjük nyomja a büntetőjogot stb.Nem akarok naívan dönteni, aki oda jár/járt kérem válaszoljon mennyire igaz ez.Minden itt végzett jogásztól meg kérdezném mennyit ér a Károlis diploma?Köszönöm előre is :)

2020. jan. 19. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Én olyan helyen dolgozom, ahol vannak fiatalok az Elte-ről, Pázmányról, Károliról és a miskolci jogi karról is. Egyik fiatal sem aszerint lett felvéve ügyvédjelöltnek, hogy a diplomáját nézegettük, hogy hol végzett, hanem hogy az állás interjún milyen benyomást keltett, illetve a munkában mennyire állja meg a helyét. Én szegeden végeztem a jogi a karon, a fiam meg a Károlira jár most. Elmondhatom, hogy komoly jogi oktatás folyik a Károlin, komoly, neves oktatókkal, több, mint a fele az ELTE-n is tanít. Nem tudom kiemelni a Károlin a büntető jogot, mert ugyan olyan profi oktatjuk van polgári jogból, római jogból, alkotmányjogból, közigazgatási jogból is stb.., és a vizsgákra, zh.-kra sokat kell tanulniuk. Tehát a Károlis jogi diploma pont annyit ér, mint a többi fővárosi vagy vidéki jogi egyetemi diploma, az állásra való jelentkezésednél nem eszerint fognak megítélni. Arra a jogi karra menjél, amelyik Neked szimpatikus, és ha bíró akarsz lenni, azt bármelyik jogi karról megtudod valósítani.
2020. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, ELTEt, Pázmányt meg Pécset, Szegedet szeretik, Károlit nem, de ettől még kerülhet ki jó jogász onnan.

A legtöbb általam ismert bíró ELTEs volt.

2020. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nyolc jogi karból kb a nyolcadik a Károli, de ha jó vagy, akkor onnan is lehet jó melót találni. Én az ELTE-Pázmány-Szeged-Pécs kvartettet nézegetném első sorban. Az ELTE tanulós (én ide járok), de az oktatók 90%-a normálisan áll hozzád, a PPKE kicsit lazább, de ott is vannak vadállatok (BE tanszék még nálunk is legendás), PTE, SZTE-ről nincsenek első kézből tapasztalataim, de minden tanárom szerint jók azok a karok. De amúgy tök mindegy, hogy hova jársz, készülj arra, hogy a jogi kar baromi sok lemondással jár. Vagy hülyére tanulod magad, vagy kicsit lazábbra veszed (de még mindig rohadt sokat tanulsz akkor is), de akkor meg el kell fogadnod, hogy 7 év, mire lediplomázol.
2020. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért az a 7 év kicsit sok:)) ha belefektetsz időt és energiát és tényleg akarod, el fogod tudni végezni😉
2020. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!