Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár valaki ELTE-re osztatlan...

Jár valaki ELTE-re osztatlan tanárira (magyar-biológia)?

Figyelt kérdés
Én idén szeptemberben fogok kezdeni magyar-biosz szakon, esetleg jár valaki ilyen szakpárra? Kíváncsi lennék a véleményetekre.

2020. febr. 2. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van, aki ilyen szakra jár.
2020. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Egyik ismerősöm most másodéves magyar-biológiatanár szakos hallgató. Én 1 évig voltam magyarszakos, de visszakanyarodtam a matematikához, és végre érzem, hogy egyetemista vagyok, és hasznosabbat tanulhatok. Angol-matektanárin vagyok. Ezzel persze nem leszólni kívánom a magyart, de szerintem tanításon kívül másra nem mész vele. Rengetek ókori szöveg, forráselemzés, és rohadt vastag könyvek, melyek olyan, mintha idegen nyelven lennének, pedig csak jó régi a nyelvezete. A nyelvi része, nyelvészet pedig elég kínos tud lenni, ha heti 1 nyelvtan órával végzed el a gimnáziumot. Grammatika című tárgyre felhívnám a figyelmed, ahol nagy számban buktatnak. Szerintem vesd magad bele a nyelvtanba, mert az, ami szóbeli érettségin Adyról, vagy bárkiről elmondasz, lehúzhatod majd a wc-n itt.

A biológiát ismerősöktől tudom...kösd fel a nacidat:D

Lesz jóóóóó sok álmatlan éjszakád. Ezzel a szakkal garantáltan mindent tanulsz az első évben, csak biológiát alig. Lesz kémia, matek, fizika. Írnod kell kritériumvizsgát kémiából, az biztos. Ha nem emeltezel bioszból, akkor nagyo nehéz órákat fogsz megélni. Sok sok türelemre, kitartásra és kávéra lesz szükséged :D

Legyél elhivatott, és ne add fel akkor sem, ha félévkor majd a csoport fele kiiratkozik:)

Sok sikert mindenhez, kedves sorstars!

2020. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az előbbihez még annyit, hogy nagyon nagyon szeretned kell mind a két szakot. Úgy érdemes végigcsinalni
2020. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Magyar és biosz emeltem is lesz, mindkettőt imádom, szóval ezzel nincs gond. :D de azért eléggé félek is, pláne most, hogy mondtad a kémiát, mert pont a kémia miatt nem megyek orvosira... na majd lesz valahogy. Kitartás neked is :)
2020. febr. 3. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!