Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó választás lehet a gyógyszer...

Jó választás lehet a gyógyszerészet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kémiát és a biológiát is, 2019 szeptemberében elkezdtem az orvosit, viszont hamar rájöttem, hogy ez nem az én utam és a gyógyításnak nem ez a része érdekel. Szerintetek manapság megéri gyógyszerésznek tanulni? Milyenek a végzés utáni kilátások?

2020. febr. 16. 10:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem várom senkitől, hogy ilyesmit elismerjen, általánosabb dolgok érdekelnek. Kedves utolsó, te is olyan orvosis vagy, aki az összes többi szakmát lenézi?
2020. febr. 20. 18:56
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem, én olyan vagyok aki az első évben realizálta, hogy kibukna az orvosiról, mert nem mindenkinek való...

Úgyhogy ott hagytam és a képességeimnek megfelelő szakot választottam, ami nem a gyógyszerészeti volt, ha "nincs ló, jó a szamár is" alapon.

2020. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És te mit választottál helyette?
2020. febr. 20. 19:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor tesség szakmát váltani"

Ami azt illeti, éppen azon vagyok.

2020. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy a válaszolók mit választottak végül.
2020. febr. 20. 19:40
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik szeretnek gyógyszertárban dolgozni és nem bánják azt az 5 évet. Ennek ellenére valóban tény, hogy ég és föld a különbség a patikus gyógyszerész meg egy gyógyszergyári gyógyszerész vagy akár klinikai gyógyszerész között. De (!) nyugis szakma, stabil fizetést ad, nem megterhelő és szépen lehet előrehaladni a gyógyszertárvezető állás felé. Mindehhez azonban szerintem kell egy bizonyos fokú érdeklődés (és képzettség) a közgazdaság iránt (ez olyan mint az orvosi egy picit szerintem, csak ott meg a bürokrácia szól közbe a tudományok ellen). Akit nem érdekelnek az ilyenek, csak a természettudományos vonal, lehet, jobban megéri a vegyész, vegyészmérnök Bsc, majd egy gyógyszervegyész Msc. De években ugyanannyi, és ha már most tudod, hogy gyógyszerekkel akarsz foglalkozni, akkor arra menj. Elhelyezkedni így vagy úgy el fogsz tudni, csak az nem biztos, hogy a kezdetektől abban, amit szeretnél, de ezen tudsz alakítgatni.
2020. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

Én közgazdàsz szeretnék inkább lenni, azon belül pedig vagy marketing, vagy vállalkozásmenedzsment érdekel.


Neked a kémia miatt jó választás lehet a vegyész v. biomérnök szak, illetve ha kifejezetten a kutatás érdekel, testhezállóbb a vegyész. Mondjuk Mo.-on nincsenek valami nagy kutatások. De külföld is szóbajöhet ezek a karriervonalon.

2020. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!