Orvosisok/nem orvosisok! Mennyire tapasztaljátok azt, hogy idővel az egyetemen az emberek beképzeltté válnak és lenéznek másokat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre, inkább az elején beképzeltek sokan, hogy na, őket felvették az orvosira, ők az atyaúristenek mostmár. A végére benő az emberek feje lágya, bár aki eleve kretén, az az is marad.
2020. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén? A többség úgy is kezdi. Én orvos hallgatókkal laktam, elmentem orvos bulikba, eleve lenéztek.
2020. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Orvosis kollégiumban laktam, egyértelműen nagy az arca a nagy többségnek. Az egész egyetem olyan hierarchikus felépítésű és ahogy haladnak az évfolyamon előre, úgy egyre különbnek is látják magukat a nem orvosisoktól. Ennek egyik oka maga az oktatók nagyképű és megkülönböztető hangvételű stílusa is.
2020. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem gondoljátok úgy, hogy a környezetük miatt lesznek ilyenek? Hogy a tanárok már általános-/középiskolában azokat magasztalják, akik orvosok akarnak lenni, a szülők is mindig büszkén mesélik, ha a gyereknek ilyen tervei vannak. Néha kicsit úgy érzem, hogy "mi" neveljük őket ilyenné azzal, hogy állandóan ki vannak emelve, és egy idő után el is hiszik, hogy ők a creme.
2020. febr. 20. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Abban van igazság, hogy az iskolában azokat emelik ki, és a krémnek tartják, akik orvosira felvételiznek. Nagyon jó presztízse van,de önmagában ez kevés lenne ahhoz, hogy ilyennagy arcuk legyen később is. Ez egy egyetemen tanult magatartásforma, eleinte ahogyan lekezelően beszélnek velük a professzorok az egyetemen, majd a végén kevésbé lekezelően, inkább kollégaként, de magas lóról.

Néha elhangzik az "önök orvosk lesznek, életről és halálról döntenek" "maguk kezében van az emberi élet" és hasonlók szöveg miatt nem lesz valaki szerényebb...

Aztán kimegy az utcára, látja a csövest, látja az ülőhelyért verekedő embereket a buszon, a lökdösődőeket a boltban, az életképteleneket egy okmányirodában stb...és ráeszmél, hogy BAKKER! Hát ezek közt tényleg én vagyok az isten....

Szóval miután végez az orvosin, szépen felveszi ugyanezt a stílust és ezt finomítgatja és örökíti élete során a "betegei" közt...

2020. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Gyerekek ez 35 éve is így volt az orvosisok nem keveredtek agrárosokkal , kossuthosokkal TK-sokkal Engem nem zavart semmivel nem voltak többek mint Mi !!!
2020. febr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Én nem érzem ezt. Több orvos is van a családban, én is annak készülök, és egy csomó barátom is van, akik szintén nem ilyenek. Minket is éppúgy idegesítenek a nagyképűek, mint a "nem orvosokat", de szerintem egy csomó más pályán is van egy arrogáns-nagyképű kör; pl. jogász, közgazdász, mérnökök stb., de más szakon is.
2020. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Én orvosi kollégiumban lakom, mármint itt sokkal több orvostanhallgató él, mint ETK-s, gyógyszerész, stb. Azt vettem észre, hogy néhányan nagypofával vannak, hogy 800 oldalt meg kellett tanulniuk, és sikerült, meg "bezzeg mi orvosok leszünk, ti meg senkik" (neha tényleg előjön az AOK-ETK közötti hierarchia), viszont többségében jó fejek az emberek, és többnyire inkább poént csinálunk belőle, ha mégis feljon a téma. De azt is észrevettem, hogy az értelmesebb orvostanhallgatóval lehet vitatkozni normálisan arról, hogy most kinek rosszabb (én ETK-s vagyok, és szerintem mindkét kar mellett van jó sok pro és kontra). Nyilván egy AOK-asnak többet kell tanulnia, viszont pl. a mentőtisztit legalább ugyanannyira nehez megcsinálni, mint egy orvosit, csak a tisztin a gyakorlatok nehezebbek, míg orvosin több az elmélet sokkal. Szóval többnyire meg tudunk egyezni, és általánosságban nem tapasztalatok lenézést, tényleg csak elvétve.
2020. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!