Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnökök, HR-esek, vagy aki...

Főnökök, HR-esek, vagy aki belelát a dologba, tapasztaljátok a munkaerőhiányt?

Figyelt kérdés
Mert mi álláskeresők nagyon nem tapasztaljuk.

2020. jan. 28. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Dolgoztam olyan munkahelyen ahol a folyamatos fluktuáció miatt mindig vettek fel embert. Volt hogy a munkaerőhiány miatt voltunk csúszásban.
2020. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Miért beszélsz az álláskeresők nevében?

Én álláskeresőként tapasztalom.

2020. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Milliószor le lett már írva a gyakorin is, aminek amúgyis egyértelműnek kéne lennie: az, hogy mondjuk jó kőművesből, ácsból, informatikusból hiány van nem jelenti azt, hogy szabadbölcsészből, mozgóképdramaturg-esztétából, vagy netalán képzettség és tapasztalat nélküli emberekből hiány lenne.
2020. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Igen, több ügyfelünk is jelezte, hogy nem talál embert. Az egyik gépgyártással foglalkozik, nem talál szakképzett embert, akinek gyakorlata is van. A másik lakatosokat, hegesztőket keres, csak van, hogy az ország másik végébe kell hetelni, utazás, szállás van, fizu se rossz, büfébe szintén nem találni embert, senki sem akar hétvégén dolgozni.

Kocsmába is a 3. embert küldték el, mert nem találta a hangot a vendégekkel, sőt volt aki lopott is.

Hétfőtől péntekig tartó irodai munkára van elég ember, vagy gyárba keresnek vagy specifikus tudású, tapasztalt dolgozókat.

2020. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
@3 Az egyik diplomám szabadbölcsészet (a másik sem keresettebb a piacon), ránéztem a LinkedInemre és van 8 üzenetem, ebből 6 megkeresés valami állásajánlattal, garantálom, hogy egyikkel sem kapnék nettó 500 alatt. Bölcsészdiplomákkal legalább rendesen megtanul az ember írni és olvasni, amire a lakosság 95%-a nem képes, meglepően könnyű melót találni.
2020. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: azért szerintem ezt te sem hiszed el :) Mégis milyen munkakört ajánlanak? Középiskolában már megtanul az ember helyesen írni, felesleges ezért 3+2 évet tanulni az egyetemen, munkád ezzel úgy sem lesz
2020. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Tapasztaljuk. Építési, szerelési feladatokra szinte egyáltalán nem találunk vállalkozót. Ha kisebb munka, akkor főleg. Fizikai állományba valamirevaló embert felvenni szinte lehetetlen.
2020. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
@6 Vezetői munkakörök különböző támogatócsapatoknál, ilyesmiben dolgozom 4+ éve. Egy érettségi szintje bőven kevés ahhoz, hogy az ember tisztességesen fogalmazzon írásban, valami idegennyelvet is sokkal jobban meg lehet tanulni, ha például angolul kell írni a beadandókat.
2020. jan. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
#8: ezt ugye te sem hiszed el igazából?
2020. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
@9 Hát jó :)
2020. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!