Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt szintű kémia vagy a...

Az emelt szintű kémia vagy a biológia a nehezebb? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a biológia a 'könnyebb', már amennyire egy emelt könnyű lehet, meg most májusban spec nehezebb volt, mint szokott. De megtanulható abszolút, mondjuk fontos, hogy neked melyiknek van több érzéked.
2010. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a biosz könyebb, bár még nem érettségiztem, de a biosz mindig is könyebb volt számomra más tantárgyaknál. De van olyan osztálytársam, aki meg a kémiát szereti jobban, így nyílván neki az a könyebb. Ez egyén függő.
2010. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez tényleg egyénfüggő. Kémiánál az elméletben nincs nagy különbség a szintek között, ellenben a számítások...Na azok nehezek. :D De több idő is van rá.
2010. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tolmácsolom a biológia-kémia szakos tanárom véleményét: ha ugyanolyan jó vagy mind a kettőben, akkor kémiára menj. A biológia emelt nagyon változatos minden évben (értsd a 2009es viszonylag könnyű volt, az idei szupernehéz), a kémia emelten viszont pontosan tudja az ember, hogy mire számítson, mert minden évben majd' ugyanolyan szintű. Viszont, ha valamelyikből jobb vagy, akkor inkább arra menj, mert a kis félsz is visszaüthet. Amúgy, ha orvosira szeretnél menni, emeltezz mindkettőből, mert így sokkal jobban jársz majd :)
2010. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy a kémia közép és a kémia emelt között kevesebb a különbség, mint a biosz közép és a biosz emelt között.

Azt válaszd, ami NEKED jobban megy:)

Nekem pl a biosz könnyebb volt, a kémiát meg annyira utáltam, hogy inkább fizikából érettségiztem, pedig orvosira jelentkeztem anno:D


Az utolsót annyival javítanám, hogy felesleges két emelt, csak a bejutási esélyeit rontja. Bioszból tök más az anyag, simán el lehet lenni a középszintűvel is. Úgy sem kell többet mindenféle állatokkal meg növényekkel és életműködéseikkel foglalkoznod...

Viszont a kémia emelt hasznos..nagyon is:)

2010. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyik sem könnyű, de ha választani kéne, akkor biosz, de ez azon is múlik melyiket szereted jobban...
2010. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mind2 nagyon nehéz, de kettő közül inkább biosz, a kémia kegyetlen.
2010. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!