Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romániai matematika érettségi?

Romániai matematika érettségi?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a matematikai érettségi a románoknál fényévekre van a magyarétól. Kíváncsi lennék a feladatsorokra, de nem tudom, hogyan lehetne megtalálni.

Románul egyáltalán nem tudok.

Ha valaki tudja, akkor kérem azt is mondja meg, hogy ezek egyébként elérhetőek-e magyar nyelven is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 28. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ez mégsem az. Ez a 8-os kompetencia.
2020. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akartam is kérdezni, hogy ez nem valami 8-os dolog (mint nálunk a központi felvételi), de akkor jól gondoltam :)

Ez sem baj, ez is érdekes számomra. Gondolom ez nem érhető el magyar nyelven.

2020. márc. 28. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most így hirtelen ezeket kaptam. Olvasható-e vagy fényképezzem újra?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy az első 2 pont román... Bocsi😅
2020. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg még annyi, hogy az M_mate-info (matek-infós) a legnehezebb.

Utána jön az M_şt-nat (természettudományok).

Utána az M_pedagogic (tanítóképzős).

A M_tehnologic meg a legkönnyebb.


Illetve semilyen segédeszközt nem szabad használnunk. Személyivel meg kék tollakkal megyünk érettségizni (+ vonalzó, ceruza, stb matekra). Se számológép, se semmi. A sin135 fokot ki kell pl számoljuk. Nem írhassuk be a gépbe, s nem is nézhessük ki egy táblázatból. Akár csak a √256-ot. Stb.

2020. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :) Sajnos az első két oldal románul van, abból sokat nem értek, de majd lefordítom valahogy.

Ránéztem a legnehezebbre, az nem annyira vészes, igaz a magyar középszinthez képest jóval több a követelmény. Persze mondom ezt úgy, hogy azért konyítok a matekhoz.

Szóval ezek nem érhetőek el online? A matek érettségik megtalálhatóak az oktatási hivatal honlapján. A románoknál ugyanez a lehetőség nincs meg?

2020. márc. 28. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De, csak a fizikai tétel közelebb volt hozzám. S nézem hogy az első lap magyar, akkor biztos a többi is, de nem... :D


Pl:

[link]

(A LMA a magyar)


Amúgy érettségin nekünk magyar és román tételt is adnak, a félrefordítások miatt.

Tavaly a próbaérettségin pl a 12.-eseknél ,,természetes számok'' helyett csak ,,számok''-at fordítottak, s azért nem mindegy...

2020. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok :)

Sajnos magyar kulcsszavakra nem dobott fel túl sok értékelhetőt, így igazán nagy segítség volt a válaszod.

2020. márc. 28. 20:47
 10/10 A kérdező kommentje:
És persze; sok sikert az érettségikhez!
2020. márc. 28. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!