Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre emelt kémiára megyek....

Jövőre emelt kémiára megyek. Hogy érdemes felkészülnöm rá?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek emelt kémiára és biológiára. A bioszt a bioszfera.com-ról meg tudom tanulni, de a kémiával nem ez a helyzet. Van erre is egy ilyen oldal? Esetleg elegendő a 9-10es mozaik kémia tankönyv? Esetleg bármi tippetek van az emelt előtti időszakban? A jelenlegi kémia tudásom, hát nem túl nagy, ezért muszáj a 0ról felkészülnöm.

2020. ápr. 3. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes elkezdeni már most a készülést, emelt kémián láttam sok nagyon jó kémiást is szinte elvérezni.

Mozaikos 9-10 az jó de van egy ilyen 11-12-es mozaikos tk, azt érdemes beszerezni, tartalmilag ~ugyan az (talán picit bővebb?) csak ami 10-11-ben kis betűs ott rendesen le van írva.

Számolós feladatokhoz persze van nagyon, sok gyakorló munkafüzet azokat csinálgatod +más évi érettségikből gyakorolsz akkor az jó.


Bioszból nem ismerem a bioszfera.com-ot, én Lénárd-os TK-ból és Mozaikos TK-ból készültem vegyesen, főleg Mozaik 11-ből. Teljesen elég volt, érdemes gyakorolni amellé érettségi szerű feladatsorokat, mert emelt biosz érettségin azért vannak gondolkodtató feladatok amihez kell egy jó tudás de az nem feltétlen elég, jó ha van rutin.

2020. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bioszfera.com ennyire megbízható,hogy onnan elegendő felkészülni?
2020. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A bioszféra.hu nagyon jó, részletesen leírja, hogy mire van szükséged az emelt bioszhoz, én is onnan tanulok plusz mozaik könyvekből.

Kémiából én online oktatást választottam, ez a biokemonline.hu. Egy kurzus rá 80ezer Ft, részletben 90. De videókban magyarázza el legtöbbször az anyagot, nekem ez nagyon hasznos, mert én sem állok túl jól kémiából.

Az ötösöm lesz kémiából könyv nagyon hasznos, 4 ujjnyi vastag könyv, tele feladatokkal. Azt érdemes beszerezni. :)

2020. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A biokemonline.com oldalt én is tudom ajánlani!! Nagyon jó, alapos és logikus magyarázat, és minden lecke végén vannak tesztek és feladatok. Ha van már jogisd akkor az online kresz tanfolyamhoz tudnám hasonlítani a legjobban. Mozaikos könyvek azért nem ártanak hogy legyen offline anyagod is.
2020. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!