Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már január óta tudom, hogy magántanuló szeretnék lenni, és a sportnak szeretném szentelni az életem. Vagy legalábbis ezt a pár évet. Szóval 10 éve lovagolok, évente több versenyre is járok, ahol jó eredményeket érek el. Nyílvan egyesületben vagyok, ezért van igazolásom is. Olvastam, hogy ha sport miatt szeretnénk kérvényezni az egyéni tanrendet, kell a kérvényhez csatolni egyesületi igazolást, szóval azzal nem lenne gond. Hetente ötször, hatszor van edzésem. Szeretnék erre mégtöbb időt fordítani, és nem csak annyit , hogy minden nap iskola után megyek edzésre, utána pedig este 7kor fáradtan hazaesek, és állhatok neki tanulni. Ez így nagyon nem fog hosszútávon nekem működni. Úgy erzem belezavarodok már az egészbe.


A másik indok, amiért magántanuló szeretnék lenni (egyéni tanrendet szeretnék kerni), az az, hogy most vagyok 9.-es és nem nagyon sikerült a beilleszkedés. Egyáltalán nem érzem jól magam az iskolában. Úgy érzem , hogy az iskolában sehová se tartozom, és emiatt gyakran a sírás kerülget. Szerintem van egy kis szociális fóbiám is, gyakran szorongok az iskolában, és felesleges dolgokon stresszelek. Sokszor van, hogy nincs padtarsam, a haverjaim belsős dolgokról beszélnek, velem nem osztanak meg semmit, szerintem még ki is beszélnek. Viszont egyáltalán nem vagyok nagy társasági ember, nem járok nagyon bulizni se( max pár idősebb barátom szulinapjara) mióta karantén van, tok jól elvagyok itthon, rendesen tanulok, és nem nagyon hiányzik senki, csak a legjobb barátnőim.

Az legjobb barátnőimmel (3 lany) sajnos nem egy gimnáziumba járok, ezért így nagyon rossz.

Ráadásul úgy erzem, hogy amit iskolában "tanítanak" nekem 7-8 óra alatt(úgy hogy utána este kell mindent megtanulnom), azt simán le tudnám csökkenteni mondjuk 3 órára, mivel könnyen tanulok.


Azt tudni kell, hogy a szüleimnek nagyon fontos, hogy tanuljak, hogy jó jegyeim legyenek, legyen nyelvvizsgám, és, hogy egyetemre menjek. De ezt mindet meg tudnám valositani itthon is. Egyetemre meg mennék rendesen, nem pedig levelezőre. Komoly céljaim vannak az életben.

Anyukámnak már egy ideje mondom ezt, de ő nem nagyon támogat, hisz ő szeretné, ha az osztálytársaim között lennék, és iskolába járnék rendesen. Nem igazan ért meg engem. Nem szeretnék még 3 evet végigszenvedni.

Apa viszont egyáltalán nem engedi, hogy én bármikor is magántanuló legyek.


Ti mit tennétek a helyemben?

Kérlek ne írjatok olyat, hogy ez csak hiszti, és majd kinövöm. És azt se szeretném, hogy lebeszéljetek a magantanulosagrol. Itt nem az a kérdés, hogy az legyek-e. Hanem hogy hogy legyek az. Köszönöm! :)

16/l



2020. ápr. 18. 15:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyébként sikerült felfognotok amit az utolsó pár sorban írtam? :(
2020. ápr. 18. 22:05
 12/13 anonim ***** válasza:
85%

Jó akkor mondom világosan, kevésbé kedvesen.

Nem lehetsz magántanuló! Emiatt legalábbis biztosan nem.

Ugyan lehetne arra hivatkozni a kérelem esetén, hogy a sport vagy művészeti karriered miatt nem tudsz rendszeresen iskolába járni, de ez nálad nem áll fent. Eddig is jártál iskolába és versenyekre is. Na meg az, hogy hétvégente meg a nyári szünetben eljársz versenyezni az nem ok arra, hogy ne tudj iskolába járni.


Azzal meg semmire nem mész ha most ír neked valaki, hogy ő magántanuló és hogy lett az. Azért nem, mert eddig az iskolaigazgatók döntöttek arról lehet-e valaki magántanuló, a következő tanévtől viszont már egy állami szerv fog (és már egyéni tanrend lesz a neve).

Jelenleg 7-8000 magántanuló van az 1.2 millió diákból tehát nem sok esély van, hogy írni fog neked valaki, és azzal se mész semmire ha valaki leírja, hogy súlyos testi problémája van ezért nem tud bejárni az iskolába.


Ha meg a szüleid amúgy sem támogatják, akkor mi írhatunk bármit nyilván nem ránk fognak hallgatni. Ha szerintük az esti iskola hülyeség (nem az) akkor végképp nincs értelme velük vitatkozni. Az egyetlen logikus megoldás a problémádra az esti iskola lenne több okból is. Egyrészt az megoldható a magántanulóság jó eséllyel nem. Másrészt nem esnél ki egy rendszerből, ugyanúgy találkoznál emberekkel és napközben lenne időd edzeni. Plusz ha nem tudsz bemenni egy verseny miatt az sem tragédia. Ha ezt a szüleid nem engedik, akkor más megoldás nincs.


Illetve 3 év múlva akkor is érettségizel ha marad minden a jelenlegi kerékvágásban. Akkor meg 19 évesen tudod folytatni a lovaglást, versenyzést és ha nem akarsz egyetemre menni akkor arra sem kényszeríthetnek. 19 évesen pedig nem számítasz öregnek lovaglásban, nyilván látod hogy sokkal öregebbek is versenyeznek még.

2020. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Na szóval, mit is írsz? Ja igen azt,hogy este 7kor ersz haza. És??? Én 21:30ra erek haza 5 órát edzek naponta!! Es nem vagyok magantanulo. Amúgymeg egy lovaglásra nem kell annyit keszulni h ne tudj iskolába járni. Nem olyan sport mint pl:futás,úszás. Na remélem segítettem. Pá
2020. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!