Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen nagyon nehéz...

Orvosi egyetemen nagyon nehéz a kémia?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy diák, aki nagy nehezen megcsinálta az emelt kémia és biológia érettségit, csak azért hogy bekerüljön az orvosira.

Később ez a diák ki fog bukni emitt az egyetemen?:/

Mi a véleményetek az orvosi kémiáról?


Előre köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 25. 10:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, *emiatt
2020. ápr. 25. 10:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira.
2020. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több, mint 10 éve végeztem a SOTE-n, és fizikával kerültem be (kémiából faktos sem voltam), de nem volt gond belőle. Tanulni kellett nyilván, de (akkor legalábbis) majdhogynem a nulláról kezdtek mindent.
2020. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vészes, más csúszott vele... Tanulni kell. Annyit foglalkozni vele, amennyi idő NEKED kell hozzá. Lehet másnak 4 nap a vizsgára készülés, neked meg 10, nem baj, csak sikerüljön.
2020. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Húha... Köszönöm a válaszokat:)
2020. ápr. 25. 17:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bukott már ki innen olyan diák, aki játszi könnyedséggel ment át emelt kémián, és maradt bent olyan, aki vért izzadt, hogy bekerüljön. Nyugi, előbb kerülj be, a többi csak utána következik :) ha igazán akarod, menni fog.
2020. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bárki meg tudja tanulni, csak elég szorgalmasnak és elszántnak kell lenni hozzá. Nem azon múlik, hogy mvel felvételiztél. :)
2020. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Ebben biztos vagyok, de ez függ az egyéntől is. :)

Ha nehezen is megy, de érdekel maga a szak, meg esetlegesen a kémia is - tehát hajlandó vagy tanulni-, akkor szerintem nem lehet gond.

Nyilván minden szaknak megvannak a buktatói, nekem pl kozmetikusképzésen az anatómia nem igen ment, kémiához meg csak lusta voltam... bár a számokkal mindig is bajom volt.

Szóval ha nekiveselkedsz, nem lesz gond. Csak ne hagyjon alább a motiváció és a lelkesedés. :)

2020. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pécsen első szemeszterben van orvosi kémia. Kibővített emelt kémia érettségi szint kb. Számolások vizsgán nincsenek(csak gyakorlatokon),elmélet+egyenletek pedig simán megtanulhatóak. Utána másfél év biokémia jön. Az már másvilág. Sejtbiológia kibővítve+rengetek szervezetben lejátszódó egyenlet. Szívatás megy vele Pécsen. Csúszó tárgy a szigorlat. Viszont kb.semmi köze sincs már a kémiához.
2020. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Utolsó: Hát az nem annyira jó... pécsi vagyok, PTE-ÁOK-ra is szeretnék majd később járni pont azért, mert nagyon sokan dicsérik.:/

2020. ápr. 29. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!