Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen nagyon nehéz...

Orvosi egyetemen nagyon nehéz a kémia?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy diák, aki nagy nehezen megcsinálta az emelt kémia és biológia érettségit, csak azért hogy bekerüljön az orvosira.

Később ez a diák ki fog bukni emitt az egyetemen?:/

Mi a véleményetek az orvosi kémiáról?


Előre köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 25. 10:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ne vegye el ez a kedved!:) Sok tárgy a szívatás miatt nehéz. Ha szánsz elég időt arra,hogy megértsd az anyagot és megtanult,akkor teljesíthető. Nem lesz sok köze az emelt kémia érettségihez az orvosi egyetemnek.
2020. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én fizika emelteztem, mert a kémia tanárunk közölte, hogy ő nem tud senkit felkészítenj emeltre,nem vállalja.

Szóval közép kémia tudással mentem orvosira, de különösebb gondot nem okozott ez a tárgy.

PTE ÁOK-ra járok, első félévben volt külön óra azoknak, akik picit le voltak maradva, az felhozott, utána pedig biokémia volt, ami már teljesen más, ahogy előttem is írták.

A szivatás mindegyik tárgyból megy, nem csak biokémiából. Most még írásbeli az összes kémia vizsga (4 féléves ugye), de jövőre bevezetik a szóbelit, na azt nem szívesen tapasztalnám meg, ott aztán biztos nem lesz könnyű átmenni a tanárok hozzáállásából kiindulva.

2020. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kémia emelttel mentem SZTE ÁOK-ra. Első félévben nem volt semmi problémám, a karácsonyi szünetre hagytam a kémia vizsgára való felkészülést (öreghiba hehe :p), és egy szigorúbb tanárhoz is kerültem, de így is hármast kaptam.

Második félévben sajnos megbuktam az egyik demón, így lett egy póttételem, szépen el is rontottam sajnos. Már csak azután mentem vissza, hogy minden más vizsgám megvolt, és lényegesen többet készültem, de azért így se szakadtam bele. Szintén szigorú tanárhoz kerültem, de végül is kaptam egy négyest, és még meg is dicsért, szóval boldog voltam. Én nem vagyok egy kémiazseni, és más tárgyakból sem tartozom az éltanulók közé (másodévet fogom elvileg befejezni most), de meg tudtam tanulni normálisan, mert meg akartam. Egyébként meg hasznos azért nem sík hülyén állni ehhez, képletek visszaköszönnek a biokémia beugrón, illetve az egyéb alapismeretek se hátrányosak a későbbiekben (pl.fehérjék, nukleotidok, szénhidrátok, zsírsavak témakör, kvázi a szerves kémia).

2020. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!