Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg kérdés van ebből a témából, de kíváncsi vagyok, hogy Én milyen válaszokat kapok (ha kapok).:D

17 éves lány vagyok és szinte már stresszelek ha arra gondolok, hogy tovább szeretnék tanulni, de nem tudom minek. Tudnátok tippeket adni?

Rólam:

Egy közepes erősségű gimnáziumba járok, most félévkor 4,8-es átlagom volt. Nem vagyok valami nagy lángész, viszont sok a szorgalmam + egy kicsit maximalista vagyok. Inkább humán beállítottságú vagyok (főleg mert logikám talán nincs olyan sok, a keresztezett dominanciám miatt). Kedvenc tantárgyam nincsen, mert pl. néha tetszik a biológia, néha nem. Az anatómia részét szerettem, de a növénytant már nem.

Nagyon szeretek dumálni, néha már rám szokta szólni, hogy azért levegőt is vegyek.😅Szeretek énekelni, rajzolni és festeni is, de csak hobbi szinten. A gyerekekkel általában jól kijövök, de a sok neveletlen kölyök kivisz az idegeimből. Nem tudom, hogy ez lényeges tudnivaló rólam, de mostmár leírom-> nagyon öltözködős vagyok.

Uhm... szeretek még olvasni és megismerni más országok kultúráját.

Egyáltalán nem áll tőlem messze az embereken való segítés.


Ezek alapján mit ajánlanátok nekem? Milyen szakokat?😁


Előre köszönöm a válaszokat!!



2020. ápr. 25. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Idegenvezető, és ahhoz még csak diploma sem kell.
2020. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Szia. :D Először is, el kell mondjam, hogy nem kell, hogy érettségi után egyből továbbtanulj. Főleg akkor, ha bizonytalan vagy, és stresszelsz. Olyan szakra semmiképpen se menj, amiben nem vagy teljesen biztos, mert ha aztán otthagyod, akkor az idődet vesztegetted, meg az energiádat, meg a féléveidet. Javaslom, hogy ha érettségi előtt sem tudod még, akkor hagyj ki egy évet, és kezdj el otthon dolgozni! Nézz körül, tapasztalj! Mondod, hogy szereted a gyerekeket. Kutakodj, ismerd meg óvodák működését, nézz be iskolák működésébe!

Nekem könnyű dumálnom, mert én tudtam, hogy gyógypedagógia szakra szeretnék jönni. Itt van anatómia, van művészeti óra, van kommunikáció, viszont rengeteg türelemre van szükség a szakmában.

Esetleg szociális munka? Ahogy olvasom, inkább humánosabb beállítottságú lehetsz. Ha szeretsz alkotni, esetleg a média iránya nem érdekelne?

2020. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
35%

Szia!

Én ezek alapján pszichológusnak tudnálak elképzelni. De szóba jöhet még az idegenvezető, középiskolai tanár, vagy esetleg még a színész is. Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1: Az idegenvezetőn Én is gondolkodtam, de nem annyora hozott "lázba".😅

#2: Lehet nem rossz ötlet az 1 év kihagyás.🤔 A média még csak meg se fordult a fejemben.:D Nem azért, mert nem érdekel, inkább azért, mert nem tudom hogy az milyen pontosan. Most inkább utánanézek.:)

2020. ápr. 25. 22:27
 5/14 A kérdező kommentje:
#3: Szia! Igen, tudtál.:) Már javasolták nekem a pszichológust, csak félek hogy lelkileg nagyon megterhelő lenne. De ezt még észben tartom!
2020. ápr. 25. 22:30
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológia nagyon drága, mert az alapképzés után ha nem végzel szakpszichológusit, csak iskolapszichológus lehetsz, fillérekért. És ott nem beszélni kell tudni, hanem hallgatni és csendben elemezni. A pszichiáterségben több a fantázia, mert orvosin végzik, és azok halálra keresik magukat, ha terapeuta szakirányt is végeznek. De az is több mint 10 év mindennel együtt.
2020. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.

A pszichiátria munkát már biztos nem bírnám.:D Ha orvosira mennék és a 6 év után szakosodnék tovább, akkor inkább a szülész-nőgyógyászt választanám. Bár kicsi az esélye, hogy Én egyáltalán bekerülnék oda, nem hogy még el is végezném.😅

2020. ápr. 25. 22:40
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

A személyleírásod alapján szerintem a mérnökinformatikus vagy mechatronikai mérnök szakok ideálisak számodra.

Nyugi, nem komoly. :D Amúgy én a helyedben gyógytornász/konduktor irányba mennék tovább. Abszolút van létjogosultsága és jövője egyaránt. Ha jó állást fogsz ki,

még a fizetéssel sem lesznek gondok.

2020. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem ismerem a szakot annyira, de konduktor a Semmelweisen?


A beteg gyerekeknek öröm lenne, hogy barátkozós vagy,pár kedves szó, egy mosoly is nagyon sokat jelent nekik is meg a családjuknak, ráadásul segíthetsz másokon. Nem tudom, hogy foglalkoznak-e a finommotoros dolgok fejlesztésével, de ha igen, akkor együtt is alkothattok.


Ha jól tudom nehéz oda bejutni.

2020. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2020. ápr. 26. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!