Pszichológus szak, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok már így 26 éves koromra eldöntöttem mi szeretnék lenni. Kérlek ne kövezzetek meg, nyilván eddig nem állt érdekemben utánanézni a felsőoktatási rendszernek..

Mert utána néztem hogy mennyi idő lenne illetve hogy milyen emelt szintű érettségit kíván maga után.Mikor én érettségiztem akkor ugye nem emelt szinten tettem, így ugye megint el kell mennem érettségizni.A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok tájékozódni a felvi.hu-n, igazából nem nagyon értem ezeket a krediteket sem, semmi olyan dolgot ami ezzel kapcsolatos. Illetve hogyha valaki ezt a szakot tanulja szívesen fogadom a véleményét és a tanácsát. A másik kérdésem nyilván ezt is fontossági sorrendben, hogy ugye elmúltam 26 éves így igénybe vehetem a támogatást vagy már Én ettől el úsztam?

Előre köszönöm a válaszokat Szép napot nektek 😊


2020. ápr. 29. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Ahhoz, hogy felvegyenek pszichológia szakra, el kell érned az adott egyetemet ponthatárát. Ez változó, az eltén a legmagasabb, oda kb 450 vagy 460 pont kell nagyjából, ez minden évben változik. Ezekből tehetsz emelt szintű érettségit (angol nyelv vagy biológia vagy francia nyelv vagy magyar nyelv és

irodalom vagy matematika vagy német nyelv vagy orosz nyelv vagy

történelem vagy oktatási alapismeretek vagy pedagógia ismeretek

(az idegen nyelvek közül csak egy válaszható) )

mivel magas a ponthatár ajánlom , hogy kettőt tegyél. kreditek nem számítanak, mivel gondolom BA ra akarsz jelentkezni. nem tudom, hogy van, ha már 26 éves vagy, de az általános pontszámításnál úgy néz ki a dolog, hogy azok az érettségi tantárgyakból, amiket fent leírtam vagy duplázol, tehát, 200 pontot viszel az egyik eredményéből és a másik eredményéből is százalékosan átszámítva, vagy pedig viszed az összes érettségi tantárgy eredményét, illetve, az iskolai jegyeid eredményét is, plusz a két emeltét is, sok variáció van. mivel te 26 éves vagy nem hiszem, hogy nálad is így működik, valószínűleg duplázol mindenképp, illetve boztps vannak más opciók is, mindjárt utána nézek. az emelt érettségid ha 40 százalék fölött vn, automatikusan kapsz plusz 50 pontot érte, fejenként, illetve vannak nyelvvizsga többletpontok, egy közép 28 pont, egy felső 40 pont, de ha az adott nyelvből érettségizel, akkor nem számít bele. remélem segítettem.

2020. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!