Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba tanuljak tovább?

Milyen irányba tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok, 9.-es gimnazista. 3 év múlva fejezem be a középiskolát, és szeretnék továbbtanulni, csak éppen fogalmam sincs, hogy milyen irányba menjek, milyen szakra jelentkezzek. Az a helyzet, hogy semmilyen tantárgyat sem szeretek különösebben, vannak amik jobban mennek (pl. töri, kémia), amivel viszont nem szeretnék foglalkozni később. Alapvetően reálos szakmát szeretnék, mivel a humánnal szerintem nem lehet annyit keresni, max itthon, de én nem szeretnék csak Magyarországban gondolkodni. Tudom, elég gáz, de csak azt tudom, hogy mivel nem szeretnék foglalkozni később. Semmilyen hobbim nincs, semmi olyan dolog, ami kiemelkedően érdekelne. Egy kicsit el vagyok keseredve, mert szerintem nagyon hamar el fog jönni a 12., és nem szeretnék ott állni, hogy hát akkor minek is szeretnék menni. Jó tanuló vagyok, de magolni nem tudok/szeretek, nekem inkább a szövegek, leckék átlátása, megértése megy könnyen.
2020. máj. 4. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Istenem, mit aggódsz még ezen? Örülj majd magadnak, ha már tényleg tudni fogod a választ, amikor elérkezel a felvételihez.
2020. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyire nincs érdeklődésed, hogy gyakori kérdéseken várod a megváltást? Régen rossz.

Olyan szakra menj amit szeretnél csinálni és érdekel, a legtöbb esetben bármennyire is mondják büfészaknak sikerülni fog ha kellően eltökélt vagy.


Infósként végigéltem, ahogy a társaság felét kb nem is érdekli igazán, csak azért jelentkezett, mert jól hangzik és jól fizet. Ezek voltak akik az első körben repültek és kezdték el szidni a rendszert. Vagy évekig bukdácsoltak.

Programozni, bármennyire is dicsőítik nagyon nem mindenki alkalmas. Ha nem érdekel el sem szabad kezdeni.

Ha érdekel akkor úgyis tudni fogod.

2020. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!