Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek orvos ha nem orvosok...

Lehetek orvos ha nem orvosok a szüleim?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni. De tudom hogy sok "második generációs" jár oda.

Igaz hogy alig vannak olyanok akiknek a szülei nem orvosok?

Illetve mekkora hátrányt jelent ez?



2020. máj. 5. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy lehetsz.

Aki második generációs, annak a szülei is úgy mentek oda, hogy a szüleik nem orvosok :)

Nem igaz, hogy alig vannak olyanok, akiknek a szülei nem orvosok.

A tanulásban nem lesz hátrány. Nem hiszem, hogy bármelyik orvosnak van ideje, kapacitása, hogy a felnőtt gyerekével tanuljon.

2020. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ugye nem komoly a kérdésed.


Miért ne lehetnél, miért lenne hátrány?


Most akkor aki putriból jön meg szegénycsaládból akkor csak közmunkára való vagy mi?


Persze biztos ritka, hogy egy egész klán orvos.

Annyi, hogy tanulnod kell de nagyon, mert az orvosi önköltségen igen kemény összeh ha a szüleid nem tudják finanszírozni.

2020. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Konkrét hátrányod nem lesz, csak annyi, hogy ha nem ebben nőttél föl, kell majd egy kis idő, míg megismered az orvosi közeget, az orvostársadalmat. Ezt hátránynak nem nevezném, a tanulásban semmiképp. Előfordulhat, hogy te nem ismersz felsőbbéveseket, az orvosok gyerekei meg igen (pl szülők haverjának a gyereke...), de ismerkedj, barátkozz, és te is megismered őket. Az egyetem alatt pedig építs ki kapcsolatokat, mert a szüleidnek nem jóbarátja az xy neves sebész/bőrgyógyász/satöbbi.

Kb ennyi. Simán lehetsz orvos, ha tanulsz, hajrá!

2020. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sem orvosok a szüleim, mégis orvosin vagyok. Az igaz, hogy rengeteg embernek a csoportban anyja-apja orvos, de vagyunk egy páran, akiknek eddig még nem is volt orvos a családjában.
2020. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Kétlem hogy egymaga hűdejó kapcsolatokat tudna kiépíteni pedig diploma után ennek van jelentősége. Bp rezidens helyeken több helyről hallottam hogy valakinek a valakije kerül be. Orvoshiány az országban van nem Pesten. Akik küldöldre mennek nem kis részben azért teszik mert “ha már Bp-n nem maradhatok inkább külföldre megyek mint vidékre”
2020. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen szánalmas felfogással nem.


Nem vagyok orvos, más (műszaki) területen jutottam el elég magas szintre. A családomban nincs diplomás sem, nemhogy mérnök.

2020. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

#5 tipik közöm sincs a témához, de az unokatestvérem szomszédjának a nagynénje mondta, hogy hallotta a postástól, akinek a komájának a fia orvosira jár. Aki amúgy nem is mondott ilyet, mert amit állítasz az butaság.


Kérdező, ez egy igen butácska kérdés... Nem tudok újat mondani, semmi hátrány nem ér, maximum, hogy mások jártasabbak ebben a világban, de majd beletanulsz te is.

2020. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Én negyedéves vagyok, egyik szülőm sem orvos, felsőfokú végzettsége egyedül anyámnak van a közelebbi családból. Szerintem inkább ritkaság, ha valakinek minden hozzátartozója orvos, legalábbis én nem sok ilyen emberről tudok az évfolyamon. A későbbiek szempontjából szerintem nem sokat jelent a dolog, 6 év alatt millió leendő kollégát megismer az ember, akár az évfolyam- vagy szaktársak közül, akár az oktatók közül gyakorlatokon.
2020. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
7-es az egyiket 18 éve ismerem hetente látom a másik egyén harmadunokatestvérem ami ugye nem épp közeli de azért időnként összefutunk.... na most folytatódjon azzal hogy vajon igazat mondok vagy hűde ráérek kitalációkat irogatni??! Aki eddig nem cuppant rád Priviben a megaszondod szöveged miatt az már nem is fog
2020. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hamar eljutottunk az Űrgolyhók című filmből koppintott poénon alapuló személy se mondott ilyet állítástól a de hiszen te személy szerint nem vagy orvosig, valami fokozatosság azért legyen már a vak önbizalom mellett
2020. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!