Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanár legyek az alábbi...

Milyen tanár legyek az alábbi tárgyak közül: történelem, magyar, fizika, biológia? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezeket a tantárgyak érdekelnek, de képtelen vagyok dönteni.

Ha történelem-tanár lennék, akkor azzal együtt magyart is tanítanék. A fizika-biológia szakot így együtt nem vállalnám be, tehát abból csak az egyikre szakosodnék.

A történelem nagyon régóta érdekel, és rajongok érte, viszont vannak olyan részei amik nem olyan izgalmasak (pl.1990-2000 utáni történelem már nem tud lekötni annyira). De mivel 1990 utáni töriből kevesebb rész van, ezért összességében az egész tantárgyat imádom. És amúgyis véleményem szerint minden tantárgynak vannak unalmasabb és izgalmasabb részei.

A magyarral ugyanez a helyzet. Ott a nyelvtan az, ami annyira nem köt le, sőt azt kifejezetten elég unalmasnak találom, viszont az irodalom iránti rajongásom miatt bevállalnám a nyelvtanyt is, mert könnyűnek könnyű, irodalmat külön meg nem taníthatnék.

A fizika is érdekes. Ha jobban belemélyedek az is egy gyönyörű tantárgy.

A biológia szintén. De ezekről a természettudományi tárgyakról még nem tudok nyilatkozni bővebben, mert ezek még csak az utóbbi időkben kezdtek el érdekelni.


És most kérlek senki ne jöjjön azzal, hogy tanár semmiképp ne legyek mert rossz a fizetés. Igen, ezt én is tudom, ennek én is utánanéztem, hogy siralmas a tanárok fizetése, de nekem meg van az elhivatottságom, és akkor is ezt szeretném csinálni.

Inkább azt mondjátok meg, hogyan tudnék dönteni az alábbiak közül, hogy majd melyikre szakosodjak?



2020. máj. 5. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hm. Esetleg beszélgettél már erről tanáraiddal? Szerintem érdemes lehet. Mindegyik tárgyból ami szóba jön.
2020. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a természettudományok csak most kezdtek el érdekelni, szerintem inkább a magyar-töri a jobb párosítás neked.

Voszont ha nem érdekel a nyelvtan, és idegesítenek mások nyelvtani hibái, akkor a magyart inkább ne válaszd mert el megy a kedvet a tanítástól.

Szerintem a legjobb kombináció a történelem-biológia/fizika.

A biológia érdekesebb, könnyebb megtanítani mint például a fizikát amiből nagyon kevés jó tanár van, mert elvontabb téma, számolósabb és nehezebb megértetni.

Amúgy a döntésben segíthet az, hogy elgondolkodsz azon, hogy humán vagy reál beállítottságú vagy. Esetleg magyaráztál már ezekből a tárgyakból valakinek, és sikeresen? Mert akkor lehet, hogy abba nagyon jó tanár lennél.

Remélem, hogy segítettem.

2020. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Csak kár, hogy nem lehet tanítani egyszerre történelemet és biológiát/fizikát.


Amúgy néha úgy érzem, hogy ha humán tárgyakat tanítanék, akkor nem lehetnék olyan okos mint egy reál tárgyas tanár. Tehát a humán tárgyak egyszerűek, és félek, hogy emiatt butának érezném magam, mondjuk a reál tárgyas tanárok mellett, hogy én csak egy töri/magayr tanár vagyok, míg mások matematika, biológia, fizika...stb.

Úgy értem a törit, magyar kb mindenki megtudja tanulni, abban nincs olyan sok kihívás.


Szóval néha emiatt bizonytalanodok el, de ennek ellenére is érdekel a történelem, irodalom.

2020. máj. 5. 14:03
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván az érdeklődésed döntsön, de ha átlagos iskolaigazgatókat megkérdeznél, akkor többségük azt mondaná, hogy a fizika szakot semmiképp ne hagyd ki, mert fizikatanárokból már most is óriási hiány van, s egyre nagyobb hiány lesz, hiszen évente nagyon kevesen végeznek. Bármivel párosítod a fizikát, az iskolák két kézzel kapkodnak majd utánad, válogathatsz az állások között. Ráadásul a természettudomány szakos tanárok kiemelt képzési ösztöndíjat kaphatnak.
2020. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
#4 voltam és csak annnyit kiegészítésül, hogy most utánanéztem: idén például történelem-fizika tanári szakpár az ELTE-n és Debrecenben is indul.
2020. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És például biológia tanárból is hiány van?
2020. máj. 5. 15:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzed úgy, hogy alacsonyabb rendű lennél magyar-töri tanárként? Nem igaz, hogy "azt mindenki meg tudja tanulni". Voltak osztálytársaim, akik rendesen szenvedtek a törivel, a matektanáromat is hallottam úgy nyilatkozni, hogy neki nagyon nehéz volt a töri, biztos hogy nem tudna ilyet tanítani.

Megsúgom, bármelyiket is választod, nem lesz egyszerű, a tanárképzés nem egyszerű, olyan mintha két szakot vinnél (jó, lehet egy-ket tárgy van, ami nincs a tanárisoknak) + pedagógiai tárgyak.

Magyar-töri szakpáron nagyon sokat kell olvasni, a fizikához mindenképpen szükség van nagy matektudásra is, biológia szakon pedig nem ártanak kémiai ismeretek is.

2020. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segítettél, azzal, hogy elmondtad mi vár majd rám az egyetemen.
2020. máj. 5. 15:57
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én harmadéves angol-történelem tanárszakos hallgató vagyok.


Először is, készülj fel lélekben arra, hogy 12 félévet fogsz eltölteni az egyetemen. Ez brutális. Nagyon sok. Mindenkinek már gyereke lesz, vagy 3 éve a szakmájában dolgozik, esetleg lediplomázott, és te még csak a 4.évedet fogod taposni, és még mindig hátra lesz kettő :D


Első kérdésem - nem megy-e valamelyik nyelv? Igazából csak azért kérdezem, mert így a 6.félév körül már minden tanárszakoson van egy általános letargia, és minket az tart életben, hogy nyelvtanárként van esély arra, hogy nem halunk éhen + nem kell gyerekek közé menni :D Plusz ugye mivel minden tantárgy brutál nehéz, jól esik mellé egy nyelv (a nyelvszakokat nem viszik túlzásba, az teljesen jó). Mivel nagyon szívesen látják a nyelvszakosokat nyelviskolában, így már második félévben el tudsz kezdeni tanítani, jó pénzért.


Nézd meg a tanterveket.

[link]

Ez nagyon sokat segíthet, itt pontosan látni fogod melyik kombinációval, mit fogsz tanulni pontosan. (plusz ugye minden évben a pedagógia-pszichológia tantárgyak - előadás+gyakorlat)

pszichológia nélkül úgy számold, hogy maximum 6 vizsga egészséges egy félévben (tehát 'EA'), tehát jobb, ha úgy jön ki


Ha humán (btk) és természettudományos tantárgyat keresztezel, annak az a hátránya, hogy 3 különböző kar között kell ingáznod. Tehát a fizikás tantárgyakra elmész a természettudományi karra, a töris órákra a bölcsészkarra, a pedagógia órákra pedig a PPK-ra..ez fárasztó tud lenni. De a btk+ttk-s emberek tök menők, mindig kitűnnek a matek-törisek meg ilyenek:D De én ehhez lusta lennék, én bétékásként is 6 épület között ingázok, nagy a campus..


A töri szak: egyébként nem rossz, rengeteget kell olvasni, el lehet viselni. A tanterv alapján könnyen láthatod mit tanulunk. 90 utáni történelemről nem nagyon van szó, csak egyetemes szinten (terrorizmus, arab-izraeli háborúk), de ez kb 2-3 tétel...

Engem kiborított az elején, hogy csak Rómára meg kellett tanulni 200 évszámot (who cares?????) de már hozzászoktunk.

Magyar: kb ugyanez. Melós, de szeretik.


Biológiáról hallottam, hogy piszok nehéz. Van rengeteg fizika, matek, kémia. De ezt látod a tantervben is.

Fizikás embert nem ismerek, nem igazán merészkednek a BTK-ra.:D

Előnyök? Nekem a párom a fizikus, és nagyon sok multicég szívesen látja, mert 'kutató' diplomának számít.



fuh rengeteg mindent tudnék írni, inkább kérdezz ha van valami:D

2020. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

egyébként az nem számít, hogy miből van hiány, állásod biztosan lesz, ne ez alapján dönts! arról van szó, hogy miről fog szólni az egész életed. (mert egy tanárnak mindig up to datenek kell lennie a tantárgyában, mert a szakmaiatlanságot sosem bocsátják meg a diákok)

a kiemelt képzési ösztöndíj alatt a válaszoló szerintem a Klebelsberg ösztöndíjra gondolt, de azt kb senki sem igényli, mert aláírod, hogy a pénzért cserébe ott kell tanítanod, ahol ők mondják.

2020. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!