Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem sikerült egyik emeltem...

Nem sikerült egyik emeltem idén sem, ilyenkor az emberek öngyilkosok szoktak lenni, ennyi kudarc után, nem? Az a baj, hogy úgy érzem én nem tudom megtenni.

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne öngyilkos!!!

Van esély a javításra!!! Nem megoldás az öngyilkosság


[link]

[link]

2020. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél öngyilkos, nem ér ennyit semelyik iskola. Ha tényleg mindent megtettél a felkészülésért (magántanárhoz jártál, éjjel-nappal erre tanultál), akkor hagyd a fenébe. Egyetemen ez csak még rosszabb lesz, sőt egy emelt érettségi babazsúr az egyetemi vizsgákhoz képest. Szóval még talán jobb is, hogy nem sikerült. Mert utána bekerülsz az egyetemre és ott is ilyen kudarcok fogadnak, akkor még szarabb helyzetbe kerülsz. Mert aláírod a hallgatói szerződést, amivel elkötelezed magad, hogy ha nem végzed el, akkor több százezer forintot kell fizetned az államnak, vagy Magyarországon "ledolgozni" annyi időt, amennyit egyetemen tanultál. Nem mindent tud mindenki megtanulni. Ha nincs érzéked/tehetséged az adott tárgyhoz, akkor ne erőltesd. Picasso meg Einstein sem lesz mindenki, ezt el kell fogadni. Ettől nem vagy kevesebb. Sőt ugyanúgy lehet jó életed, mint egy diplomásnak. Csak még meg kell találnod a hozzád illő munkát, amit szeretsz is csinálni.
2020. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor értelmes ember levonja a tanulságokat és tovább lép. Tanul tovább az eredeti céljaiért vagy másik célt tűz ki, ami reálisabb.
2020. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél buta...


Milyen emelteket tettél?

Most nyomhatnam az általánosságokat de elmesélem hogy velem mi volt:


2 éve érettségiztem, 4-5 lett minden, 2 emeltet csináltam. Az utolsó vizsgámon kijöttem, be se fejeztem, akkora talicska f*snak éreztem magam, hogy a szóbelire el se mentem. Tavaly voltam ősszel is, tavasszal is. Tiszta boldog voltam amikor magas pontszámot értem el, sose volt még annyi ponthatár. Erre tavaly pont nőtt a ponthatár szóval kampó. Idén újra el egyek vizsgázni. Ha valamiben igazából hiszel, sose add fel érte a harcot.


Az egyik ismerősöm állatorvosira ment és legalább 4x volt vizsgázni. 4x!!!


Légy magadra büszke, én el sem mertem volna menni. Az emeltek amúgy is kemény diók. Sok iskolában nem is készítenek fel rá rendesen. Azt még ne hidd el hogy mindenkinek olyan hűha de jól sikerült. Nálunk is volt meglepi a betekintésen. Hagyj ki egy évet, november 31ig diákmunkát vallalhasz, dolgozz, utazz, bulizz. Aztán októberben vagy májusban próbáld újra!

💪

2020. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne??? Semmi nem ér annyit hogy öngyilkos legyél.
2020. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pont emiatt hagytam ki egy évet,... a nagy semmiért. Már a végét be sem fejeztem, eljöttem a vizsgáról.

Valószínű most elmegyek egy fizetős foszkra, közben pedig októberben és májusban nyomok egy-egy újabb érettségit.

2020. máj. 8. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!