Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, ez hogy működik?

Egyetemisták, ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok még, éppen nézem annak a szaknak a mintatervét, ahová menni szeretnék?

Jól tudom, hogy amelyik tantárgyhoz oda van írva, hogy kollokvium, ott vizsgával kapunk jegyet (előadások), aminél meg az van, hogy gyakorlati jegy (ezek szemináriumos órák), ott meg órai munkára, beadandókra, zárthelyikre kapunk jegyet és nem kell vizsgázni? Nem vagyok ebben biztos, hogy működik ez?


2020. máj. 10. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Gyakorlati jegy: beadandók, zh-k, ezekre kapsz jegyet.

Kollokvium: vizsga van. A vizsgára bocsájthatóságnak vannak (lehetnek) feltételei. Van, aki mindenkinek megadja ehhez az aláírást, van, ahol elfogadott beadandó kell, van, ahol ZH, és olyan is, ahol mindkettő. Ez teljesen tanárfüggő.

Van, ahol a beadandóra, ZH-ra megajánlott jegyet kaphatsz, és akkor nem kell vizsgázni sem.

2020. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az adott szaktól függ, hogy konkrétan mit osztályoznak. A kollokvium az adott féléves anyagból történő vizsga. Én orvosira járok, nálunk a a legtöbb gyakorlat konkrét gyakorlati munkát igénylő óra volt (labor, boncterem és hasonlók), mindegyiknél mást osztályoztak. Volt, ahol minden órán tesztet írtunk és a pontjaink alapján kaptunk jegyet. Volt, ahol 2-3 teszt/zh volt a félév során és ezek jegyeinek az átlaga volt a félévi jegyünk. Volt, ahol konkrét gyakorlati tudást kértek számon félévente néhány alkalommal. A szeminárium szerű gyakorlatoknál általában a minden órai tesztírást vagy a félévente pár alkalmas számonkérést, esetleg egy nagyobb volumenű prezentáció vagy beadandó elkészítését szokták alkalmazni. Nem tudom, más szakokon hogy van, de nálunk minimum kettes kellett, hogy legyen egy-egy gyakorlat, hogy a kollokviumot/szigorlatot letehessük. Az első héten minden tárgynál elmondják majd, hogy milyen módon fog történni a számonkérés.
2020. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. máj. 10. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!