Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos szeretnék lenni,...

Állatorvos szeretnék lenni, milyen iskolába jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Állatorvos szeretnék lenni és ez ügyben érdekelnének szakiskolák. Magyarországon vannak szakgimik, állatorvosi előkészítők vagy hasonlók? Vagy milyen középiskolát érdemes elvégezni hozzá?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 17. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen gimi, majd egyetem.


De te SOHA nem leszel kolléga, ha még rákeresni sem tudsz magadtól!

2020. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állatorvos nagyon durva..:/ giminek olyat nézzetek, ahol biosz vagy kémia szakos tudsz lenni (később pedig faktos). Az egyetemre bekerülni nagyon durva.. asszem két emelet érettségi kell (fizika/kémia/biosz), amelyek amúgy a legnehezebb emelt érettségik..:D (mondjuk kinek mi..) egyetem ha jól tudom csak egy van amúgy Magyarországon, Pesten. 440 ponthatár a minimum, ami iszonyat durva.. még van egy olyan lehetőséged, hogy Pécsre a biosz karra is jelentkezhetsz és onnan esetleg ha nagyon jó eredményeid lennének, akkor át tudsz jelentkezni Pestre ( egy évig ugyan azt tanulják)

Remélem nem mondtam rossz információkat, az egyik barátom járta végig ezt az utat, szóval nem néztem most utánna.. de az első hozzászólónak igaza volt amúgy:/ ehhez nagyon sok kitartás, sok agy és rengeteg energia kell.. utánna nézhetnél, mert most jelenleg ismeretlen emberekre hagyatkozol..:D

2020. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp GIMNÁZIUMOT keress, kémia-biosz tagozattal.
2020. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


BÁRMILYEN gimi megteszi. Az egyetemnek pokoli jó az előkészítője.

Ide nem tudás, lóvé kell!

2020. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 egyetem van, Budapesten. Most kell emelt biosz és emelt kemia a felvetelihez. Olyan gimibe menj ahol van ilyen tagozat mert akkor biztos lesz fakt is. Nem kell feltetlenul abba a tagozatba, eleg ha majd a faktokat fel tudod venni 11-12. osztalyban.
2020. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!