Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági vagy műszaki irányú...

Gazdasági vagy műszaki irányú továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen szakon kéne továbbtanulnom?


Amit tudni kell rólam:


Jelenleg 10.-es vagyok, elektronikát tanulok (az informatika sokkal jobban érdekel, de nem vettek fel).


Tantárgyak amiket szeretek: történelem, angol, elektronika (csak az elméletet, nagyon nem vagyok gyakorlati ember).


Tantárgyak amiket nem szeretek: magyar nyelv és irodalom, fizika, matematika (általános iskolában nagyon szerettem, mindig jártam versemyekre, több kevesebb sikerrel xdd, csak 9.-ben egy élet- és tanításképtelen (van ilyen szó!? :D) tanárt kaptam aki nagyon megutáltatta velem a matekot, és most már kb a hármasért kell küzdenem).


Régebben mindig azt gondoltam hogy én valamilyen műszaki egyetemre fogok menni, de időközben rá jöttem, hogy a villamosmérnöki (ez igazából annyira nem érdekel) jó matek és fizika tudás nélkül nem fog menni, sajnos ugyanez igaz a mérnökinfóra is (pedig az infó még mindig nagyon érdekel).


Ezután elkezdtem szemezgetni a gazdasági szakokkal, és eléggé megtetszett néhány, konkrétan a nemzetközi gazdálkodás, a gazdaság és menedzsment, és a műszaki menedzser. Ezekkel az a problémám, hogy az államilag támogatott helyekre elég magasak a ponthatárok. Számolgattam a felvételi pontkalkulátorral, és ezekhez ötös emelt töri érettségi kellene, ami szerintem már most is menne, mert kiskorom óta nagyon érdekel a történelem, és nagyon jó vagyok belőle. Viszont a másik must have dolog az angol C1 lenne, ami már kicsit problémásabb. Habár szeretem az angol nyelvet, messze nem én vagyok az isten benne. A nyelvtudásom is eléggé ingadozó, jelenleg kb így állok vele: olvasás - B2, hallot szöveg - B2, írás - B1, beszéd - (gyenge)B1. Sajnos még nincs B2-es nyelvvizsgám sem, így szerintetek össze tudok hozni 1-2 év alatt egy C1-es nyelvvizsgát?


Külön kérdés a felsorolt gazdasági szakokhoz: ezekkel milyen pozícióban lehet elhelyezkedni (azért kérdezem, mert szerintem nem olyan egyértelmű mint pl. egy villamosmérnöki esetében) és mennyit lehet velük keresni?


Esetleg jelentkezzek majd gazdasági és műszaki szakokra is (akkor emelteznem kéne elektronikából és történelemből is, mert matekból ki van zárva az emelt érettségi, és emellett még le kéne tennem a C1-es nyelvvizsgát)?



2020. máj. 17. 13:30
A kérdező szavazást indított:
BME-VIK villamosmérnöki
BME-VIK mérökinformatika
ELTE-GTI nemzetközi gazdálkodás
ELTE-GTI gazdálkodási és menedzsment
ELTE-GTI műszaki menedzser
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha rossz vagy matekból vagy nem is szereted, felesleges bármilyen műszaki irányba elmenned, ugyanez a fizikával is. Vagy feltornázod magad vagy elengeded az egészet.

Gazdasági szakokra is ugyanúgy kell matek, nyelvek és a lexikális magolás.

Ha a törit szereted, inkább nézegess abba az irányba.

2020. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én a szavazásnál mérnökinfót választottam.


Hogy miért?

A villamosmérnöki szerintem nem való neked, mivel említetted, hogy az infó jobban érdekelne. Viszont az elektronika némileg bejön neked, az infó meg végképp. Ménrökinfó kevés fizika és elektronika van, a többi inkább infó. Matek nincs annyi mint proginfón, de nah.


A többi szak amit írtál, az piskóta.. Meg nem is illenek hozzád a leírásodból ítélve.

A műszaki menedzsert azonnal kihúztam, mivel több ilyen szakon végzett személyt is ismerek, és utólag belegondolva, nagyon megbánták. Meg igazából két szék közé ül vele az ember, nesze semmi fogd meg jól..

Ezt a szakot maximum egy infós mesterképzés után ajánlanám, de így magában semmiképp.


A maradék két gazdasági szak.. Háát. Offos. Ha gazdasági területben gondolkodsz, akkor minimum egy alkalmazott közgazdaságtan vagy Pénzügy-Számvitel szakra menj. Bár mivel a matekot említetted, hogy megutáltad, így ezeket is kizárnám.


És hát így született meg a mérnókinfó, ami kizárásos alapon kosárban maradt.

Ha lenne lehetőség mást választani, akkor szinte biztos lennék benne, hogy a Gazdaságinformatikával járnál a legjobban, az minden igényedet kielégítené.

2020. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a műszaki menedzsert ajánlanám neked, de inkább a BME-n, nem tudom, hogy esetleg direkt nem írtad e valamiért, szerintem menne neked, van még két éved és szerintem jelenleg teljesen jól állsz

se a villanyt, se az infót nem ajánlanám neked, kell a matek is, töri oda értelmetlen, sokkal reálosabbak

és szerintem, ha elég volt egy gimis tanár, hogy elvegye a kedved valamitől, akkor garantálom a VIK-en is megoldják dupla olyan hatékonyan, hogy elvegyék a kedvedet a tárgyaidtól

a műszaki menedzser pedig reálos is és humános is, szerintem ez a logikusabb

de ettől függetlenül nem most kell döntened és semmilyen ötletet ne vess el, jelölj meg majd nyugodtan tök különböző szakokat, én is érettségi után döntöttem el, hogy tulajdonképpen mire menjek, különböző dolgokat jelöltem meg

a matekot azért ne add fel, nekem is voltak duplanulla tanáraim, pont matekból meg kémiából és lám ezekkel a tárgyakkal mentem tovább

ne hagyd, hogy egy kiégett középiskolai tanár határozza meg az értékedet, mert valószínű messze áll a valóságtól, tuti jobban megy neked a matek, mint te most ezt magadról gondolod, csak a középiskolai rendszer egy sz@r

én is azt hittem, hogy rossz vagyok matekból, de kiderült, hogy mégse

egy BME-s hallgató

2020. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Kandó miért nem opció? Ott nagyon sokat segítettek a gyengébb iskolából érkezőknek felzárkózni matekból, fizikából.

Komolyan! Vannak felzárkóztató kurzusok + egy tárgy első félévben, ami konkrétan a középiskolás fizika.


Üdv, egy másodéves villamosmérnök hallgató

2020. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ennyi válasz jön 1 nap alatt, nagyon köszönöm mindenkinek!


1. Válaszoló:


Hát sajnos a felsőoktatásban teljesen feleslegesen megkínoznak a matekkal a műszaki szakokon, nem egy ismerősöm van, aki azóta se használt az ott tanult matekból semmit.


A gazdasági szakokon bár van matek, de én úgy tudom nem olyan durva mint a Villamosmérnökin, vagy a Mérnökinformatikán.


Azért nem a bölcsész és stb szakok felé nézegetek, mert a történelemben is konkrétan a gazdasági, politikai folyamatok érdekelnek.


2. Válaszoló:


Egy nemzetközi gazdálkodás például miért offos? Ez lehet úgy hangzik mintha vitázni akarnék veled, pedig nem akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért rossz választás.

Például az alkalmazott közgazdaságtanhoz viszonyítva miben kínál rosszabb lehetőségeket? Fizetésben én nem láttam annyira nagy különbséget, azt hiszem kb +30K az alkalmazott közgazdaságtan javára. Esetleg a közgazdaságtannal könnyebb elhelyezkedni?

A fő problémám igazából az, hogy az alkalmazott közgazdaságtanhoz emelt matek kellene, amihez szerintem hülye lennék.


A mérnökinformatika igazából mindig is az álmom, volt, csak ugye… matek… de talán ha valami normális magán tanárhoz elkezdenék járni, lehet hogy összejönne. Szerintem ez lesz majd az egyik, amit biztosan megjelölök majd.


A gazdaságinformatika szintén emelt matek érettségi…


3. Válaszoló:


A műszaki menedzsert azért nem a BME-re írtam, mert ismerősöm mesélte, hogy anno egy csomó tanár lelépett egy vita miatt a BME-GTK-ról (köztük a jobbak ), és gyakorlatilag ők indították el az ELTE-GTI-t. Amúgy azóta rá jöttem, hogy ezen vannak gépész mérnöki tárgyak is, amik rohadtul nem érdekelnek, szóval lehet hogy számomra ez off.


A matekot azért nem adom fel, próbálok javítani, mert én is érzem, hogy ez így nem állapot.


4. Válaszoló:


A villamosmérnöki érdekel a legkevésbé, bár ha az óbudai egyetemen a mérnökinformatikán is vannak ilyen felzárkóztató dolgok akkor lehet azt is megfontolom.

2020. máj. 18. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:

13:15

A NIK mondjuk érdekes hely... ott állítólag megint csak szívatnak, ezt nem tudom biztosra. Egy biztos, még mindig nem olyan húzós, mint a BME.

Egy dolgot ne csinálj, műszaki menedzsernek ne menj.

2020. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!