Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A keleti nyelvek és kultúrák...

A keleti nyelvek és kultúrák alapszak, arab, török vagy iranisztika szakiránya a jobb? Miért?

Figyelt kérdés

Melyik a leghasznosabb?

Melyikbe tanítják meg a nyelvet is jól?

Ha ezek közül kéne választanod melyiket választanád? Miért?

Milyen tapasztalataid vannak a szakkal kapcsolatban?

Hol lehet ezek után elhelyezkedni?



2020. máj. 18. 08:13
A kérdező szavazást indított:
Arab
Török
Iranisztika
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ezek a szakok történeti/tudományos szemléletűek, azaz nem farszi szinkrontolmácsokat képeznek, hanem az adott kultúra történelmével, régészetével és klasszikus nyelvével ismerkedhetsz meg leginkább. Ezt jó észben tartani. Továbbá, az arab nyilván a leghasznosabb, hiszen rengeteg országban beszélik valamelyik nyelvjárását, valamint a Korán is arabul van. A török és az iráni akkor hasznos, ha kifejezetten ezek a kultúrák érdekelnek. Tipp: bármelyiket is választod, választhatod a másikat mellé minornak (például arab-perzsa). Tipp2: bármelyiket is választod, jövőre felvételizz levelező turizmus-vendéglátásra, nemzetközi kereskedelemre vagy kereskedelem és marketingre és végezd el mellette levelezőn! Ne a meki határozza meg az életedet.
2020. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Ne haragudjatok, de mi értelme van külön szakokat indítani ilyen megnevezésekkel? Miért nem egy általánosabb szak részei ezek, vagy, ha már vannak ilyen szakok, akkor egyben miért nem kapcsolnak mellé egy szinkrontolmács szintre hozó nyelvi képzést is, kötelező jelleggel?
2020. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert ezek teljesen önálló ismeretanyaggal rendelkező, más kultúrát tárgyaló szakok. Ezek nem büfészakok, ahol középiskolás szinten olvasgatunk ezekről a szép országokról; hanem hardcore, nyelvészet és régészet-központú szakok, amelyeken kimerítően tanulják az adott kultúra nyelvét, irodalmát, történelmét, antropológiáját, régészetét stb. A legtöbb ilyen szakon nem csak egy nyelven kell tanulni, hanem 3-4-5 nyelven is, ami hosszú évekbe telik. Nem lehet ezeket a szakokat ennél összevonni.


Vegyünk mondjuk egy hebraisztika szakot, van: bibliai héber, arámi, rabbinikus héber, ugariti, modern héber, jiddis, akkád, és illik tudni ögörögül és latinul. Az asszíriológia szakon szintén: sumér, akkád, héber, görög, latin... és ezek mellett még szokás egy-két más nyelvet is tanulni.


Ezek teljesen eltérő curriculumok, nagyon mély és terjedelmes tananyaggal.

2020. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Én arab szakos voltam. Kérdezz nyugodtan

2020. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.

Arabul nem fogsz megtanulni, vagyis nem itt...

Vannak olyan tárgyak amik teljesen eltérnek a leírástól, igaz mi se értettük, hogy miért, de ez van.

Sok értelme sajnos nincs a szaknak, ugyanis egy arab szakirányú bölcsész leszel. Nem igazán keresett.

Tolmács-fordító meg nem 3 év alatt leszel. Igaz, eddig voltak jó ösztöndíjak de ezeket már lerövidítették.

Illetve tanulsz majd standard arabot és klasszikus arabot is. Eléggé kapkodnak az anyaggal mert 2 félév alatt átkell venni egy könyvet, így előfordul, hogy egy óra alatt 3 leckét is ledarálnak. Igaz, hogy a legtöbben egy felet se értettek meg de ez nem igazán foglalkoztatja őket.

Bár az a jobbik eset, hogyha ledarálja mert volt olyan is aki nem is jött be órára vagy 10 perc után haza küldött mindenkit, hogy neki dolga van és majd tanuld meg valahogy.

Akik megtehették különtanárhoz jártak, de 10-12 ezer / alkalom. 1 alkalom egy héten pedig elég kevés, de 80.000 Ft-ot kevés ember tud erre rááldozni.

És rengeteg abbahagyták/ szakot váltottak tőlünk. Van olyan évfolyam ahol 1 ember van.

Összességében ha nem ez minden álmod, illetve ha nincs komoly terved akkor én hanyagolnám a helyedben.


Egy arab szakos

2020. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.

Arab szakos voltam én is. Annyival még kiegészíteném, hogy én konkrétan egyetlenegy emberrel sem találkoztam még, aki ezzel el tudott volna helyezkedni.

2021. febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!