Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a történelem fakultáció?

Milyen a történelem fakultáció?

Figyelt kérdés

Mit szoktak rajta csinálni?

Az összes eddigi tananyagot előlről átismételjük vagy csak teszteket fogunk oldani?

Érdemes rá előre készülni?

Hogyan kezdjek el rá előre készülni?

Ha később mégis meggondolom magam, középszinten is jó érettségit tudok utána vele írni, ugye?



2020. máj. 27. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt veszik, mint töriórán, csak sokkal részletesebben. Felkészítenek az emelt szintű érettségire.
2020. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ismétlés is, igen. Ami jól jön akár a közép, akár az emelt érettségire. Óriási különbség nálunk nem volt a fakt és a sima órák közt, csak több volt az óraszám. Nálunk általában a +2 órában volt az ismétlés. Tesztek oldása csak elég ritkán, az otthoni feladat. Szerintem előre felesleges rá készülni, viszont nyilván majd jövő évtől rendszeresen kell tanulni mellette. És igen, a középszintet simán megcsinálod ha faktos voltál.
2020. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az elsőt, ha fakultációra jársz nem kötelező az emelt érettségit megcsinálni, csak erősen javasolt. Tudsz jó érettségit csinálni vele, viszont középszinten sokkal egyszerűbbek a feladatok, illetve jóval kevesebb a téma is. Érdemes végignézned a vizsgakövetelményeket, így megtudhatod, hogy mit fogtok tanulni. Ha nagyon akarsz készülhetsz előre, viszont szerintem felesleges.


Követelmények: [link]

2020. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban emelt szintű érettségit akarsz tenni töriből, erősen javaslom a fakultációt. Mi nem tanultunk sokat abban a heti 2 órában, de belátást nyertünk az emelt érettségi milyenségébe és ez nagyon fontos.

Természetesen az egész történelmet előröl kezdtük. Lénygében csak átfutottunk a közép szinten és kiegészítettük őket az emelt követelménnyel, amire fokozott figyelmet fektettünk, például előadásokat készítettünk. (középszinten mi kihagytuk ezeket az anyagrészeket)

Emelt szinten fontos PONTOSAN tudni a dolgokat, de ez nem a magolást jelenti. Az eseményeket kell jól átlátni, fel kell ismerni az összefüggéseket, mert ezek rengeteg pontot érnek. Fontos, hogy tudj párhuzamba állítani külföldi eseményt magyarral, vagy egy történelmi problémát hosszasan, különböző korszakokon át kifejteni.

Tanácsolnám, hogy a két év alatt ne sunnyogd el a tanulást. Sokkal jobb az, ha év közben tanulsz rendesen, átfogóan, mint az, hogy az utolsó hónapokban mindent bemagolsz.

Ha van egy történelmi esemény, korszak vagy bármi, amit nem igazán értesz,

túl zavaros, (van néhány ilyen) akkor nézz azzal kapcsolatban videókat vagy olvass utána. A lényeg, hogy ne halogasd! :D


A végére a személyes tapasztalatom:

Én egyáltalán nem bántam meg a töri emeltet. Egyrészt kellett a szakomra, másrészt eszméletlen nagy rálátást nyújt a világra. Sokkal egyszerűbben fogsz átlátni dolgokat és megtapasztalhatod, hogy a világ sémákra épül. Minden séma visszatérő elem a történelemben. Igaz, látszatra nem ugyanolyanok a sémák, de a dolgok legmélyén mégis azok. Aztán arra is rájössz, hogy minden ok- okozat alapú.

Mellesleg nem egy lehetetlen küldetés :D

2020. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!