Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE kínai szak - minorok,...

Habahablaty kérdése:

ELTE kínai szak - minorok, másik keleti nyelv, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kínai szakra szeretnék menni az eltére, egy minimális alap tudásom van, a legegyszerűbb tájékozódási/rendelési kommunikációval és pinyin ismerettel rendelkezem szóban és írásban is. Magán tanárral tanulok 5 hónapja.

Nem teljesen értem a minor rendszert - kötelező felvenni másik keleti nyelvet mint minor, és azt tanulni pluszba? Ha valaki ide jár, nagyon szívesen fogadnám a segítségét! Én kínaiul szeretnék megtanulni minél jobban.

Köszönöm a segítséget!



2020. máj. 28. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol tudom vagy minort vagy specializaciot valasztasz. A minor ertelem szeruen az lehet amit megenged az iskola ( majd az leendo orarendeden lathatod mik az opciok)

Nem kotelezo masodik nyelvet felvenni, de van ra lehetoseged hogy minorkent egy masik nyelvi kepzest valasz ( olyat amin nincs elozetes kovetelmeny, ha van akkor csak ugy tudod ha teljesited..ilyenek pl az olasz, spanyol stb..nyelvhez kell bizonyos szintu ismeret).

Maga a kepzes ha jol tudom 120kredit az alap targyad, 50kredit a specializacio/minor es 10kredit a szabadon valaszthato targy.


De az a legjobb ha az iskola honlapjan utana nezel hogy miket indit a suli es a tanmenet is fent szokot lenni pdf-ben.

2020. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!