Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy juthatnék be...

Szerintetek hogy juthatnék be a jogi karra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budapest és környékén szereték Jogi-karra járni. Esetleg Pécs és Debrecen is szóba jöhet.


Miből kéne emelteznem az érettségin?

Melyik az az egyetem, amit ajánlotok?

Még csak kilencedikes vagyok,de szeretnék magamon és a szüleim en is segíteni, ezért választottam ezt.


Egyébként jó tanuló vagyok,céltudatos.



2020. jún. 2. 13:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy még az lenne a kérdésem: szerintetek a mérnöki vagy a jogi egyetemmel lehet jobban keresni? Engem mindkettő érdekel, de a főbb szempont a fizetés...
2020. jún. 2. 13:10
 2/11 A kérdező kommentje:
Basszus, most látom mennyi hiba van a szövegben, bocsánat, autocorrect:(
2020. jún. 2. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban önismereti tréninget ajánlok. Ugyancsak két eléggé eltérő szak között vaciláltam, az egyik magyaros inkább, a másik a mérnöki. Inkább a humánabb felé húzott a szívem. Aztán rá kellett jönnöm, hogy akármennyire is tetszik, egyszerűen nem az én gondolkodásomnak való, mérnökire járok és végül imádom:)

Tehát szerintem ez a nummer1.


Jogi egyetemhez úgy tudom a törit és magyart érdemes nagyon meghúzni.

2020. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) igazából a jogon a vállalati jogász, mérnöki pedig a villamosmérnök érdekelne.

De igazából tényleg lövésem sincs, már a tolmács is megfordult a fejemben...

2020. jún. 2. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

A magyar jogi diplomát (bármelyiket) külföldön fetrengve kiröhögik.

A mérnökivel felvesznek - ha tudsz bizonyítani.

Itthon meg attól függ, hogy hogy és kinek tudsz élményszerűen nyalni...

2020. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oh ezt nem tudtam. Nagyon köszönöm. Végülis bármi történhet még ebben a négy évben.
2020. jún. 3. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha mérnöki, akkor feküdj rá a németre, nekem sok előnyt adott a nyelv:) (persze az angol mellett, ami ugye alap)
2020. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a mérnökit ajánlanám neked inkább. Nem mondom, hogy rossz a jog, de inkább a mérnökit válaszd. A jogon mérhetetlen mennyiségű tananyag van, rengeteg könyv amit elolvasol, es 90%ban magolnod kell a dolgokat. Ha megkapod a diplomad mehetsz gyakornoknak x evre mar ha talalsz embert akihez menj, aztan x ev mulva lehet beloled teljes jogu valaki akinek tanultal.

A mernoki diplomat megszerzed es mehetsz dolgozni es maris teljes erteku munkaero vagy, nemkell senki talpat nyalni hozza. A mérnökin is kell tanulni töményet, de sok a számolás is ami esküszöm üdítő tud lenni a tömény mellé, ha érted xd én olyankor kapcsolok ki mikor szamolasokon gondolkodok, mert sokszor, ha csak töményet tanultam volna már begyepesedtem volna. Ugyhogy hajra, en a mernokit javaslom.

2020. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Még előző vagyok. Jut eszembe plusz érvek a mérnöki mellett: sokkal gyakorlatiasabb a képzés, amit megtanulsz elméletben azt gyakorlatban is ki tudod próbálni, a mérnökök a jelen technológiáit tanulják, fizika, kémia, matek, biológia,gépészet,elektro-tárgyak, attol fugg mit választasz, míg a jogon kb az egesz romai torténelmet megtanuljak szinte a semminek. Szerintem a mérnöki fontosabb és kellemesebb tanulnivaló és meló is egyben.
2020. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. A némettel nem hiszem hogy gond lesz, már lassan 9. éve tanulom😅

Az érvek tényleg a mérnöki felé visznek:)

2020. jún. 3. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!