Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mezőgazdasági mérnöki...

Ádány Dani kérdése:

A mezőgazdasági mérnöki szakon végzet már valaki? Azért fontos, mert tudni akarom, hogy akinek ilyen végzettsége van az könnyen el tudott-e helyezkedni, és ha igen mennyi idő elteltével volt sikeresnek mondható.

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki esetleg ilyen pozícióban van most az tudna nekem nyújtani némi információt a szakkal kapcsolatban?

2020. jún. 3. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén ajánlom: Mérnökként az összes olyan iparágat kerüld el, amit magyar cégek dominálnak.

Gondolok itt az agrár illetve az építőiparra.


Trükkös bejelentések elég sok helyen, alacsonyabb lóvé, több meló meg hasonlóak.

2020. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, hacsak nincs családi gazdaságotok. Agrármérnökként végeztem 25 éve. Területi képviselőség volt a csúcsa az 5 éves mezőgazdasági karrieremnek... Több területen dolgoztam, mindig könnyen el tudtam helyezkedni, ha nem említettem a diplomámat...
2020. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!! Az vagyok. Gyakorlalti féléved most kezded?

Én 2010ben végeztem. Lehet változott minden de az én időmben a gyakorlati félév 49%ban befolyásolta a jövőd.

Jól kell választani helyet. Ahová be se kell járni,vagy füvet kell vágni oda nem vesznek fel. Oda se menjél ahol minden éven 2-3gyakornok van. Én egy nagyobb tsz-ből alakult Zrt-nél voltam. De volt a tsz elnök = vezér igazgató. Volt 3 ágazati vezető. A leg gyakornok centrikusabb volt a mentorom. De a másik kettőnél is voltam sokat. Kérdezni érdeklődni kell,lássák tényleg! érdekel a mezőgazdaság és a cég is. Olyat is tehetsz,hogy ha reggel 8ra kell járnod,fél 8kor kimész most a napraforgó vagy kukorica táblába és lehetőleg értelmes megállapításokat teszel. Megfogalmazol egy megoldást rá. Pl ezt és ezt a kórokozó általi betegségez láttam, ezzel permeteznék.

Labor gyakorlatod volt?? Aratáskor tudsz mintát venni és elemezni? Alapvető labor gépeket használni? Pl nedvesség mérő.

Ha jó vagy gyakorlaton,felvesznek vagy beajánlanak.

2020. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!