Pályaválasztás?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, de nem tudom, hogy merre tovább. Emelt biológia, emelt kémia. Gyermekkori álmom hogy orvos legyek, de egy ami visszatart, hogy 9-10 évet kell tanulni. Gyógytornászon is gondolkodtam csak nem tudom, hogy egyetemen mennyire elvaras a tesi, mert hát abból nem igazán vagyok jó (nem túlsúly vagy ilyesmi). A harmadik pedig a gyógypedagógus. Szeretem a gyereket és betegekkel foglalkozni, de nagyon nem fizetik meg őket és borzasztó fárasztó munka.


Tudom nektek ez így nehéz, mert nem láttok bele a fejembe, de azért valami jó tanács vagy útmutatás jól jönne.



2020. jún. 7. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

A gyógytornász szakra nem nagyon kell tesi.

Fogsz tanulni ott is anatómiát, élettant, kórélettant, gyógyszertant, csak ugye az orvosihoz képest lebutítva.


Azt mondom, jól gondold meg az orvosit. Ha érdekel, motiváld magad valamivel, hogy kibírd a hossza miatt.

De a többit is. Hiába nem az orvosi, a pte-n, anat-3, elég kemény szokott lenni (nem gyógytornásznak tanultam, de ott, a karon szóval mindenről hallottam).

Minden szaknak megvan a maga nehézsége, szóval ne úgy állj neki, hogy jó vagyok bioszból, ez nekem pite lesz.


Sok sikert, remélem, hasznosnak találod valamennyire és sikerül olyan szakot választanod, amiben kiteljesedsz.

2020. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
56%

Az orvosi talán a lehető legnehezebb kézési forma, hosszú és piszok nehéz, abba csak akkor vágj bele ha van hivatástudatod

Ahhoz képest a másik kettő konnyebben elvegezhető

Nyilvan az se piskota de azért na

2020. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van az előttem szólónak, csak az menjen orvosnak, aki az életét teszi fel arra, hogy embereket gyógyítson.
2020. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!