Egyetem vagy OKJ?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és jelentkeztem egyetemre,a KRE anglisztika szakára. A pontjaim bőven elegendőnek bizonyulnak, azonban még a ponthatárok kihírdetése előtt rájöttem, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni.



Az angol nyelvtudásom társalgási színtű,további nyelveket szeretnék megtanulni és érdekel az IT világa,azon belül a webdesing és a szoftverfejlesztés.

Jelentkeztem egy esti szoftverfejlesztő két éves OKJ képzésre egy szakgimiben, mellette pedig mindenképp dolgozni szeretnék.



A kérdésem azokhoz szólna akik OKJ-n végezték ezt a képzést:eltudtatok helyezkedni vagy szükséges volt elvégeznetek egy egyetemet?



2020. jún. 6. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyetem nem szükséges az elhelyezkedéshez, de mindenképp jó pont, ha diplomád is van. Ezek az esti, levelezős, "néha bejárok" OKJ tanfolyamok nem túl jó hírűek. A munkaadók pontosan tudják, hogy nem számíthatnak magas szintű szaktudásra, ha ilyet végzett az illető. Ha a tanfolyamot kiegészíted önálló tanulással, már jobb helyzetben vagy, de nem ezt tervezed, hanem dolgozni akarsz a suli mellett. Így sok jóra ne számíts!
2020. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Néha bejárok?

Heti 3 napot szán az iskola oktatásra.Elkötelezett vagyok,tanulni fogok mellette.

Dolgoznom muszáj lesz, mert édesanyámtól el kell költöznöm...

2020. jún. 6. 15:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt válaszd amelyikhez a szíved húz. Egyetemre utána is mehetsz. Pl ha lesz egy ilyen szoftverfejlesző szakmád és egyetemen elkezded levelezőn akkor biztosan hamar találsz ebben valami állást mert már van végzettséged de még tanulod is magasabb szinten.
2020. jún. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem így működik nálam.

Azt kell választanom amiből jól keresek, és értek is hozzá.

Sajnos matematikából erős hármas vagyok, félek egy egyetemi programozó túl sok lenne nekem.

2020. jún. 7. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp egyetem!
2020. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bölcsészetre?Ugyan...

Kár volt megjelölni...

2020. jún. 8. 18:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele hogy akartam valami szakmát mielőtt elmegyek egyetemre így egy Informatikai rendszerüzemmeltető felsőfokú OKJ-t letettem és ezután mentem egyetemre Vállalati gazdaságtan és menedzsment szakra de ezt te tudod hogy mit akarsz.
2020. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kell dolgoznod mellette, akár csinálhatod a kettőt együtt, ha amúgy érdekel az anglisztika és csak a piacképtelensége tart vissza. OKJ-s szoftverfejlesztői tanfolyamok nem érnek sokat, de alapnak talán jók lehetnek, utána pedig netes kurzusokkal és gyakorlással tudod képezni magad, mígnem elcsípsz valahol egy gyakornoki pozíciót, onnantól pedig már sínen is vagy.
2020. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp egyetem. Szánalmas szr ami ebben az országban folyik...
2020. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A szoftverfejlesztő alatt igazából engem a webdesigner, játékfejlesztő vonal érdekelne.
2020. júl. 18. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!