Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen Egyetemi szakra tudnék...

Milyen Egyetemi szakra tudnék menni?

Figyelt kérdés
Szóval megvan az érettségim, többletpontokkal jövőre meglesz kb 370-380 pontom, de fogalmam sincs merre helyezkedjek el. Történelem, társadalomtudományok és politika érdekel legfőképpen, esetleg valami nyelvvel kiegészítve (német, angol). De ha bármerre nézegetek, az összes ilyesmit lehúzzák hogy a mekiben fognak dolgozni. Tényleg csak valami műszaki matekos irányba érdemes továbbtanulni?

2020. jún. 12. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész szakot végeztem és nem dolgozom Mekiben, meg semmilyen gyorsétteremben.
2020. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti Közszolgálati Egyetemen nemzetközi biztonság-és védelempolitika szak,illetve nemzetközi igazgatási szak,olvasd el a szakleírást,azok pont ilyesmik.:)

Ne foglalkozz azokkal,akik lehúzzák a különböző szakokat,csak irigyek,hogy téged érdekel valami és oda mennél,amit szívesen tanulsz.Ők valószínűleg ott tanulnak,amit csak a pénzért választottak és nem érdekli őket,vagy egyáltalán nem tanulnak, csak szimplán bunkók.(Tisztelet a kivételnek,van pár szak amivel tényleg nem lehet menni sehova,de nem igaz,hogy csak matekkal lehet elhelyezkedni.)

Egyébként ha nem olyan irányba mész tovább,ami érdekel téged,az úgyis kínszenvedés lesz,és valószínűleg a munkádat sem fogod szívesen csinálni.Ne foglalkozz másokkal,válaszd azt,ami téged érdekel,és sok sikert a felvételihez!:)

2020. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Előző vagyok,most olvasom,hogy többletpontokkal lesz 370-380 pontod.Erre azért az előbb említett két szakirányhoz ,,rá kéne gyúrni”(pl.emelt érettségivel),de meglehet ha szerencséd van(bár azt nem tudom,hogy nappalin,estin vagy levelezőn szeretnél tovább tanulni,de a levelező szerintem biztos,hogy meglenne:))
2020. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Bárhova csak az NKE-re ne
2020. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából a külföld is benne van a dologban munka terén

Igen, viszont az önköltséges dolog nem lenne probléma

2020. jún. 12. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Oke, hogy azt tanuld, ami erdekel, de legyunk realisak, kulfoldon egy human diplomaval semmire nem mesz. Akkor inkabb csak nyelvet tanulj, lehetoleg valami ritkat.
2020. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanulj ami érdekel.
2020. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy hová vennének fel, amíg fogalmad sincs hogy hova, addig ne menj egyetemre, dolgozni menj.
2020. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, amit már előttem többen is: azt tanuld, ami érdekel, ne azt, amit mások szerint megéri. Én két éve egy olyan szakon kezdtem, ami nem igazán tetszett, de a szüleim nem akartak, hogy bölcsészetet tanuljak, amit én akartam, ezért választottam azt. De nem éreztem jól magam, hülyének éreztem magam, rossz jegyeim voltak, pedig nem vagyok rossz tanuló. Aztán egy félév után átjöttem ide, ahol most vagyok, és egyáltalán nem bánom.


Az sem igaz, hogy a bölcsészek mind Mekiben vannak, én pl. több anglisztikást is ismerik, mindegyiknek rendes munkája van. Ha esetleg tanulsz még egy ritkább nyelvet is, fordítóként vagy tolmácsként például el lehet helyezkedni. De ez csak egy opció a sokból, tényleg ne hagyd, hogy más véleménye befolyásoljon!

2020. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!