Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatika szak van...

Milyen informatika szak van az egyetemen ami nem programozás?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg az informatikus könyvtáros, ha még létezik ez a szak.

Egyébként mérnök, és gazdinfón is elég sok programozós tárgy tud lenni, nem lehet elkerülni.

2020. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyan informatika szak nincs amihez nem kell a matek?
2020. jún. 14. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Informatika és a matek szorosan összekapcsolodik,így a matekot nem lehet megúszni.
2020. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed a felvételi követelményeket -szerintem- az összes infó szaknál matek + fizika v. közismereti infó v. szakmai infó v. stb.. kérnek.


Felvi oldalán fent van az összes információ a követelményekről és sok egyetem oldalán fent van egy tanterv is. Érdemes mind a kettőt megnézned,így láthatód mit tanulnak az adott szakokon.

2020. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Akkor mi érdekel az IT-ben belül, ha el akarod kerülni a matekot, programozást is? Ezek az informatika alapjai az egyetemen.

A szakterületeken nézve, hálózatoknál is azért az IP címek matekos részét érteni illik, hogy működnek az internet algoritmusai, webes dolgok már kicsit a programozás irányában mutatnak.

Talán a hardveres rész, ami kevésbé matekos lehetne, de ott megint a villamosságtanban visszaköszön a matek.

MI, adatbázisok, kereskedelem és gazdaságban nem kérdés a matek.


A felsőoktatásban alapból azért nem annyira komoly a programozás oktatás, hogy egyből junior szinten legyél. A matek is azért teljesíthető, habár vannak nehéz részek benne.

2020. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az Ip cím az megy mivel papírom van róla csak azt hittem hogy valami nagyon komoly dolgokról van szó mint matek de az Ip számítás az megy programozás az meg nallam ki merül egy html CSS kombóban
2020. jún. 14. 17:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Ugy értem a html CSS ami megy valamennyire
2020. jún. 14. 17:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan egyetemi infós szak amihez ne kéne és nem is foglal magába matekot illetve programozást.

Az első válaszban említett könyvtáros szak meg nem informatikai szak, csak a nevében van benne.


Szerintem ha a matek és a programozás offos neked, akkor maradtak az ilyen hálózatis, gépösszeszerelős, rendszergazdai OKJ-k.

2020. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
rendszergazda végzettségem van és azt szeretném tovább képezni nem tudom mit takar a matek az egytemen azért félek tőle
2020. jún. 15. 18:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Matek?


Nem tudom, milyen infó érdekel főként, de ha rendszergazdai végzettséged van, akkor ahhoz talán a mérnökinfó passzolna a legjobban.


Én mérnökinfós vagyok, amik eddig voltak:


- Diszkrét matematika:

* Komplex számok

* Halmazelmélet

* Számosság

* Gráfelmélet

* Mátrix egyenletek

*...


- Kalkulus (vagy analízis 1, 2, 3)/ Műszaki matematika 1., 2.

* Határérték számítás

* Differenciál számítás (deriválás/integrálás)

* Sorozatok (Fourier, Taylor, stb.)

* ...


Lesz még:


- Közelítő és szimbolikus számítások

- Mesterséges intelligencia (ezekben is van matek gráf- és kereső algoritmusok)

- Logika (matematikai logika magasabb szinten)


ezeket annyira még én sem tudom, hogy mit takarnak, mert még nem voltak ilyen tárgyaim, de ezeknek utána tudsz nézni.


Alapvetően a műszakis tárgyaknál is kell egy kicsit magasabb szintű matek


- Elektronika alapjai

- Mérés és adatgyűjtés

- Mikrovezérlők

- Robotika

- stb.


Őszintén, nem lebeszélni szeretnélek, de az infós szakok alapból matekos/fizikás (reálos) szakok, szóval eléggé kell a matek, a másik, hogy a progos tárgyak zavarnak, azzal, meg nem lehet mit kezedeni, mert az elkerülhetetlen, ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy melyik orvosi szakon nem kell anatómiát tanulnod. :D


Igazából így talán az üzemmérnökinfó szakot tudom neked ajánlani (bár ott is van programozás és matek, de ez a leggyakorlatiasabb).

2020. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!