Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tippek, hogy hogyan tanuljam...

Tippek, hogy hogyan tanuljam végig a nyarat?

Figyelt kérdés

ősszel fogok érettségizni, addig kb. semmi egyéb dolgom nem lesz, csak a tanulás. Viszont eddig a nyarim úgy néztek ki, hogy táborokba mentem, rokonokhoz, fesztiválra. Nyilván a komolyabb táborozás és fesztiválozás idén elmarad, aminek örülök a tanulás szempontjából, de így is marad egy rakat lehetőség, 100% hogy nem fogom a nyarat a szobámban üldögélve eltölteni.


Akinek van tapasztalata a nyári tanulásról: mennyit tanultatok egy nap? Hány napos-hetes kimaradások voltak nyaralás miatt? Hogy osztottátok be az időt?



2020. jún. 15. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy tervet. A legjobb ha van egy papír naptárad amiben átlátod előre a dolgokat, és mellé vezetsz egy to-do listet, így szerintem nem csúszol el a dolgokkal.
2020. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a to do list nem jött be. Mindig túl sokat írtam fel, és a nap végén elkeserítő, hogy még a felét se sikerült megcsinálnom. Próbáltam kevesebbet is felírni, de ez sem jött be. Ugye nem tudom, hogy ősszel egy “teljes” érettségit fogsz-e tenni, vagy csak 1-2 tantárgyból. Ha 1 vagy 2 tantárgyról van szó, akkor felírnám a témákat, amiket meg kell tanulni, és azzal kezdeném, ami a legkevésbé megy. Ha viszont több tárgyból akarsz érettségizni, akkor eldönteném, hogy melyik tantárgyra mennyit szeretnék tanulni. Beosztanám a napot 2 vagy 3 tárgyra a fontosságnak megfelelő gyakorisággal. Aludd ki magad, én nem állítottam magam órákat, amikor kialudtam magam, akkor felkeltem. Így jobban is rögzülnek a megtanultak. Akkor jó, ha érzed, hogy szépen haladsz úgy, hogy megértetted és kialudt vagy.
2020. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A to do listekkel nincsen bajom, abba már beleszoktam, ha egy chilles, otthonülős napom van, reggel kelek korán és ebéd előttig végzek az aznapi tanulnivalóval, így a nap hátralevő részében azt csinálok amit akarok. Így kb. 3-4 tantárgyra van időm. Azt nem tudom, hogy ennyi elég lesz-e októberig, pláne ha lesz 1-2 hetes kimaradás.


Egyébként így állok a tanulnivalóval:

matek - emeltezek, van egy nagyon jó közép alapom, plusz pár fejezetből az emelttel is képben vagyok, de át kell vegyem elejétől a végéig a részeket, hogy menjen az emelt is

biosz - annyival vagyok amit középiskolában tanultam, tehát ezt is át kell vegyem az elejétől a végéig, kb. 40%-át vettem át eddig 1x

magyar - terv szerint minden héten írok vagy 1 érvelést vagy 1 hosszú elemzést + szóbelik tanulása, ami ugyebár lexikális tudást igényel

töri - elég sok bepótolnivalóm van, nem nagyon tanultam gimi alatt, így kontkrétan az alapoktól kezdem, és nyilván nem csak az érettségire szükséges fejezeteket kell átvegyem.

angol - ezzel nincs baj, C1es nyelvvizsgát szeretnék tavasszal tenni, tehát a közép érettségi nem lesz nehéz, csak a szóbeli tételeket kell átolvassam.

2020. jún. 15. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!