Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány emelt szintű érettségi...

Hány emelt szintű érettségi kell egy egyetemi felvételihez?

Figyelt kérdés

Vagy elég egy középfokú angol nyelvvizsga is?


Sajnos nagyon rossz érettségiket írtam, de utólag rájöttem, hogy szeretnék egyetemre menni. Mi a teendő? Válasszak egy tantárgyat, amiből leérettségizem még egyszer, emelt szinten? Iratkozzak be egy angoltanfolyamra, ahol lenyelvvizsgázom és azzal mehetek egyetemre?


Légyszi segítsen valaki, köszönöm.



2020. jún. 17. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre egy emelt szintű érettségi a beugró a felvételihez.


Szakonként eltérő, hogy miből kell az emelt szintű tárgy. Van, ahol mindegy, van ahol meg van határozva.

Olyan szak is van, ahova 2 emelt kell.

Nézd meg a szimpatikus szakokat, mi az elvárás, a felvi.hu oldalon fent van minden.


Nyelvvizsgával többletpontot tudsz szerezni, egyelőre a felvételihez nem szükséges nyelvvizsga.

2020. jún. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy emelt szint kötelező. 2 emelt az orvosi, állatorvosi, gogyszerész, illetve fogorvos szakokhoz kell.

Vannak szakterületek, ahol bármiből lehet az emelt érettségi, de a szakok nagyobb részénél elő van írva, hogy az egyik ún. felvételi tárgybol kell az emelt. Az angol nyelvvizsga sem rossz ötlet, csak arra vigyázz, hogy ha angolbol emeltezel és abbol számolnak pontot, akkor a nyelvvizsgáért ugyanabbol a nyelvből már nem jár a plusz pont.

Ha leírod, hogy milyen szakirányra gondoltál, miket tanultál, miből van érettségid, jobban tudunk segíteni!

2020. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, felpontoztalak titeket. Még nem néztem szimpatikus szakot, de valami olyasmi kéne, ahol nem kell számolni, mert az az, ami tényleg nem megy, ha megfeszülök se. :D Szerintem az angolra fogok rágyúrni amúgy, esetleg magyar, vagy töri jöhet még szóba.
2020. jún. 17. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szakok is ahovà nem szükséges emelt érettségi példàül a művészeti karon ott külön felvételi vizsga van. Ha jó vagy valamilyen művészeti àgban és szeretnél vele foglalkozni. (Elég sok van a grafikustól kezdve az elektonikus zenészig)
2020. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elektronikus zenészként lehet egyetemre menni? Mármint ezt tanulni ott? Nekem ez új, mia szak neve? Komolyan érdekel, ilyet még csak workshopokon láttam.
2020. jún. 22. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetlen szak, amin ezt tanulhatod, az felvin így szerepel:

alkotóművészet és muzikológia [elektronikus zenei médiaművészet]

Ezt jelenleg két egyetem tanítja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem.

[link]

[link]

Az ilyen művészeti szakokon általában valamilyen vizsgát kell tenni, nem hagyományos módon megy a pontszámítás. Ezt az adott egyetem állítja össze, szóval nézz szét a két linkelt oldalon. Itt megtalálod a tanterveket is.

2020. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ehhez a zenei alap dolgoknak meg kell lennie, zenei múlttal és iskolákkal rendelkezni. Érdekes szak :)
2020. jún. 24. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!