Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltás pszichológiáról biológi...

Váltás pszichológiáról biológia szakra?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az első évet pszichológia szakon. Összességében tetszik és jól is megy, azonban azt vettem észre, hogy szinte csak a bioszos tantárgyakat élveztem, mint pl genetika és idegtudomány, és ezek jobban is mennek, mint a valódi pszichológia tantárgyaim. Mindemellett nincsenek túl jó szociális készségeim, úgyhogy a pszichológián belül is leginkább csak a kutatásban tudom elképzelni magam. Ezért merült fel bennem, hogy nem biztos, hogy helyesen döntöttem, és biológiára kellett volna menjek. Érdekelne, hogy azok szerint, akiknek van tapasztalata ezekben a területekben, mi lenne a helyes döntés? Érdemes elvégeznem a pszichológiát, ha már tudom, hogy nem szeretnék terapeuta lenni, hanem inkább az elméleti, természettudományosabb témák érdekelnek? Az alapképzés után külföldi továbbtanulásban és munkában gondolkodom. Tisztában vagyok vele, hogy mindkét tárgyban a PhD-ig el kéne jutni, egyelőre megvan ehhez a motivációm. Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 29. 04:09
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos a biológiával önmagában nem sokat tudsz kezdeni, kell valamilyen szakosodás és még akkor is nehéz. De ha a kutatói pálya vonz, akkor végülis okés lehet, de versenyszférában nehezen lehet elhelyezkedni vele.
2020. jún. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bme/elte szamitogepes kognitiv idegtudomany msc
2020. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a számítógépes kognitív idegtudományon valóban gondolkodom. Első válaszoló, és a pszichológiával szerinted jobban el lehet helyezkedni a versenyszférában mint a biológiával?
2020. jún. 29. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, 1-es vagyok, pszichológiánál sem árt szakosodni, de multiknál, pl HR-re szakosodva elég jó munkakörökben el lehet helyezkedni.

Emellett be lehet társulni mas pszichológusokhoz és akkor fogadhatsz pácienseket is.


Visszatérve a biológiához, körülöttem 3-an is vannak, akik ezen a szakon végeztek, a saját tapasztalatomat írtam le (végül ők is pályaelhagyók lettek, annyira nem volt munka), akik lepontozták, lehet jobbnak látják a biológusok helyzetét.

2020. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak alapszakkal nem könnyebb sem a pszicho, sem a biosz. A bioszt több munkakörre rá lehet húzni, pszichoval van kb a hr meg a továbbtanulás.


Én is a már említett kognitív msc-n vagyok pszichológia alapszakosként, de kakukktojás vagyok, mert az IT-ben dolgozom. A mesterszak hasznosabb dologra tanított, mint az alap, de a szakmámhoz szükséges tudást főleg magamtól tanultam meg. Vannak bioszosok is velem, ők is hasonlóan szívnak a szakmájukon belüli álláskereséssel, mint én a pszichoval.



A kognitív msc alapvetően kutatóképzés, nekem is csak azért érdekes, mert így közelebb kerülhetek az AI-hoz. Ha viszont nincs reálosabb vonalú érdeklődésed és ennek megfelelő tudásod ehhez a szakhoz, idehaza ez sem fog sokat jelenteni megélhetés szempontjából. Persze, el tudsz helyezkedni, főleg kutatóként...


Szóval ezt gondold át.

2020. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tudom, mennyire csúszol ki az állami keretből, de így egy év pszicho után ha elvégzel egy alapszakot, akkor épp csak annyi marad, amennyi a mester. És azért 700 000 ft félévente sok erre a szakra
2020. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pszichohoz annyit, hogy alapszakkal nem vagy pszichológus, ezért semmit nem csinálhatsz, amit egy pszichológus. A hr azért járható út, mert a legtöbb helyen nem kell hozzá végzettség és mert a multik teremtette piac igényt formál erre a munkakörre.


A bioszosok közt hasonló kakukktojás az analyst pozi alapszakkal... Ezekkel azért meg lehet élni, bár nem sok közük van a tényleges szakmához

2020. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!