Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne értelme átmennem esti...

Lenne értelme átmennem esti tagozatra, ha szeretnék majd menni egyetemre?

Figyelt kérdés

Most leszek tizedikes, gimnáziumba járok, még csak 1 éve a jelenlegibe. A környéken ez az egyetlen, de szinte biztos vagyok abban, hogy nem fogok eljutni itt az érettségiig bukás nélkül. A matek baromira nem megy, nem értem meg az összefüggéseket benne, már sok-sok éve ez van, csak inkább csöndben maradtam a komolyabb problémát illetően és igyekeztem jól teljesíteni mindenhogyan, mindig...

Most már egyre vészesebb a helyzet. A matektanárom pedig nem segít abban cseppet sem, hogy legalább kiderüljön, nem diszkalkulia áll-e a dolog hátterében. Nem is ez a lényeg. Szimplán úgy tűnik, előbb-utóbb meg fog buktatni, pedig az érettségi feladatsorokat nézegetve egyértelműen meglenne rajta a kettesem...

A többi tantárgyból nincs ekkora gondom. Angol, magyar, történelem szuperül megy, infó közepes, a fizika talán még olyan, ami nem erősségem, de ha tanulok rá, akkor azzal sincs óriási gond.

Vannak céljaim (még ha nem is egy orvosi...), és az iskolámban történő lélekrombolás (motiváció címszóval; erről itt most nem írtam, na meg persze a sok-sok mogorva, bunkó ember) tönkre fog tenni, egyszerűen nem bírom azt, ami ott megy. Még most, nyáron is elkap a sírás attól a gondolattól, hogy szeptemberben mehetek vissza oda. Nem picsogás ez, jártam máshova is, oda szerettem bemenni nap mint nap...

Nem hiszem, hogy a környéken van esti tagozat bárhol is, de igazából ez nem akkora baj. Szívesen dolgoznék is mellette, részmunkaidőben mondjuk. Meg hasznos is lenne 1 év alatt letudnom kettőt, mert volt egy nyelvi előkészítő évem, így 19 évesen végeznék nappali tagozaton... de ez nem is fontos.

Tapasztalatokat, véleményeket várok, nagyon nem tudom, mit tegyek. Nem akarom elrontani az egész érettségit! :(

(Plusz információ: októberben érettségizek nyelvből és infóból középszinten, azt mindenképp meg akarom várni)

Csatolok szavazást is :)



2020. júl. 1. 22:55
A kérdező szavazást indított:
Menj át estire, utána is mehetsz egyetemre, ha elég szorgalmas vagy
Mehetsz estire, de onnan nem sok esélyed van...
Ne menj estire semmiképp
21 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne menj estire, az írottak alapján intelligensnek tűnsz, nem neked találták ki azt. Esetleg próbálj papírt szerezni a matekról, hogy felmentsenek vagy válts sulit.
2020. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit, aki korrepetálni tud és szintre hozza a tudásodat. Még nincs minden veszve, drukkolok neked!
2020. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keressétek szakértőt aki segít eldönteni hogy diszkalkulias vagy e, tanárnak megmutatni a hivatalos papírt róla ha igen (így engedményeket, plusz időt kaphatsz dolgozatkor) és keress egy magán tanárt (aki foglalkozott már diszkalkuliassal) hogy behozd a lemaradasodat. meg másik opció (ezek mellett) hogy válts iskolát.
2020. júl. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"már sok-sok éve ez van, csak inkább csöndben maradtam a komolyabb problémát illetően "


Itt cseszi el mindenki, aki nem érti a matekot. A matek az elemibb dolgaira építi a magasabb szinteket. Lehetetlen megérteni, amíg az alapokat nem tudod. Oda kell visszamenni, ahol utoljára jó jegyed volt belőle (negyedik osztály környéke jellemzően).


Estire nem mennék. Majd mész estire vagy levelezőre egyetemre, ha egyáltalán akarsz. Az egyik opció az iskolaváltás, a másik az, hogy keresel egy jó magántanárt. Ha tényleg menne a matek és csak a tanár lenne szemét, mondanám, hogy menj emeltezni, ahhoz nem lehet semmi köze. De látszólag nem csak vele, hanem a tudásoddal is gond van

2020. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos-nem sajnos a jelenlegi szintem (nagyon gyenge kettes) is korrepek, meg különböző magyarázó videók mellett van :(

Iskola pedig a környező kb. 50 kilométeren belül nincs és a kollégium, vagy bármi ilyesmi nem opció. (Vagyis de, de voltam már ilyen helyzetben 2 éve és az is nagy negatív hatással volt rám... meg persze a jegyeimre. Mindenre. Honvágy.)

A papírt majd megpróbálom természetesen. Akkor addig marad a stressz, túlgondolás.

2020. júl. 3. 04:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!