Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolát javasoltok?

Milyen középiskolát javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már kinéztem egy egyetemet mivel sebész szeretnék lenni. De egy problémám van. Még pedig: Milyen középiskolába mennyek? Az egyetemet azt eldöntöttem, de középi.- t nem. Azt jól tudom, hogy emelt biosz, kémia kell meg fizika. De nem tudom pontosan, hogy milyen ágazatnak hívják az ilyeneket ha sebész szeretnék lenni. Persze utánanézhetnék, de egyszerűen nem találom azt sem meg néhánynál, hogy hol lehet megnézni. Mindegy is.

A fő kérdés: Szegeden melyik középiskolákat ajánlotok?

Válaszokat előre is köszönöm!



#tanulás #középiskola #tagozat #Milyenbe? #Biosz, kémia, fizika
2020. júl. 3. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem nagyon előre mentél ezzel a sebészet dologgal, egyelőre legyünk szerények és mondjuk azt, hogy az orvos szakirány érdekelne. Mindenképpen egy erős gimnáziumot tanácsolnék, mint pl. a Radnóti gimi. Ott nagyon jó a kémia tagozat, 11-től pedig vehetsz fel mellé biosz faktot. Bár oda bekerülni is igen nehéz, viszont ha jól teljesítesz, akkor jó eséllyel vesznek fel bármelyik magyar egyetem általános orvos szakára. Egyébként az egyetemi felvételinél a biosz emelt érettségi kötelező és választanod kell, hogy kémiából vagy fizikából érettségizel mellette emelt szinten. Persze akár nyomhatod mindhármat is, ha nagyon penge vagy. Ha pedig sikeresen elvégzed az egyetem hat évét, még utána kell szakosodnod, ezért mondtam, hogy a sebész jövő kicsit még nagyon távoli és képlékeny. Viszont kívánom, hogy legyen sikered.
2020. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!