Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervezői alapképzésre...

Programtervezői alapképzésre így van értelme jelentkezni 342 ponttal?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy az olyan tárgyak mint töri, magyar lehúzták az eredményeim. Sosem voltam belőlük jó, visoznt a matek, az angol meg az informatika területei jól mentek, azokból 4-es 5-ös voltam (matekból 4).

342 pontom lett, maximális többletpontokkal. Újraérettségizni/emeltezni nem szeretnék, tudom, hogy nem lennék képes rá.

Mindig érdekelt az informatika, azon belül a programozás, pythont használom hobbi szinten, suliban pedig C#-ot használtunk de ezt már egyáltalán nem használom. Mondhatni egy álmom, hogy programozó legyek...

Így lenne értelme továbbtanulni programtervezőnek?


2020. júl. 13. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Lenne, persze.
2020. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha ezt szeretnéd csinálni, nyugodtan. De az a 342 pont nem túl acélos, főleg úgy, hogy duplázhatod az érettsegi eredményedet. Prog infóra pont matek és infó kell, szóval nem értem mit szúrtál el, mert nem a magyar húzza le a pontodat.
2020. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén szólva, nem sok esélye van rá, hogy elvégzed. Sok embert ismerek, akik kevés ponttal, hármas matekkal bejutottak infó szakra, de vagy kibuktak már elsőben vagy 5-8 év múlva feladták.
2020. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Matekom 4 lett, infóm szakmai tárgy szintúgy 4-es lett (65 - 69).
2020. júl. 13. 21:12
 5/13 A kérdező kommentje:
A "Tanulmányi pontjaimat" húzzák le nagyon. Ha nem tennék, több pontom lenne, mert azt tudnám duplázni.
2020. júl. 13. 21:14
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindegy. Sajnos ebből kiindulva inkább feladom ezt is, mint minden mást az életemben.


Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 13. 21:16
 7/13 A kérdező kommentje:

Látom az oldalon hogy mások is vannak így.

Felsőoktatási szakképzésre elmenni azt a 2 évet és beszámíttatni a krediteket megérné? Vagy teljes mértékben engedjem el a proginfót, mert hülye vagyok hozzá?

2020. júl. 13. 21:42
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
No offense, de ha három anonim választól feladod akkor valószínű hogy már az első félévben kibuknál. Ezzel azt akarom mondani, hogy aki tényleg ezt akarja tanulni annak azért a minimumnál több elhivatottsága van, még ha ezt az érettségi pontszámai nem is feltétlen tükrözik. Ezen kívül kérdezd meg magadtól hogy a programozás mint hivatás mennyire neked való, nézd meg a mintatantervet hogy mégis miről szól ez az egész, és aztán dönts valahogy.
2020. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

9 hónapja tömnek ilyen-olyan válaszokkal, véleményekkel azok, akiket ismerek/akiket neten ismertem meg, máshol is feltettem a kérdést, a tanáraimtól, tanulóktól is vegyes válaszokat kaptam.

Éveken át azt hallgattam (a 4-es átlagom, versenyeredményeim és (kissé mondjuk béna) emeltem ellenére), hogy én nem vagyok elég jó, sose leszek elég jó, sosem lennék képes erre-arra, rengeteg mindenről lebeszéltek, eltántorítottak. Így megtanultam szelektálni a véleményeket, viszont...

Nem ettől a 3 anonim választól adtam fel, hanem attól, ami lassan egy éve folyik ekörül a téma körül.

Én azt láttam, hogy a ponthatárok alacsonyak, de rengetegen kibuknak, sőt, vannak olyanok is, akik 390+ ponttal is "félnek", hogy nem kerülnek be.

Én alapvetően szeretek programozni, van pár hobbi projektem, és heti 4-5 alkalommal legalább 3 órát programozok, van, hoyg algoritmusokat, fogalmakat magolok, sőt, kérésre is csináltam már pl webalkalmazást.


A kérdés nem az volt, hogy "én hogy ézem", mert tudom, hogy ezt szeretném csinálni, viszont kiindulva abból, hogy nálam jóval több ponttal rendelkezők is félnek attól hogy nem jutnának be, nem maradnának bent, kicsit megbillentett.

A pontjaim úgy érzem, nem mutatják a tudásom, mert azokba beletartoznak olyan dolgok, amik nem érdekeltek "mint gyerek", sőt olyanok is, amiket nem tanítottak meg rendesen, vagy épp rosszul (és ne mondja azt senki, hogy autodidakta módon kell akkor tanulni, mert egy középiskolás, aki nem tudja, hogy hülyeségeket tanítanak neki 1 évig biztosan nem fog a tanár szava helyett magától szétnézni is megtanulni Mindent, mert leharapom a kezemet).

2020. júl. 14. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemnek a programtervező informatikus képzésére jelentkeztél?
2020. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!