Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, de ez hosszú lesz.


Viszonylag későn érő vagyok, olyan tekintetben, hogy csak az első diplomám megszerzése közben jöttem rá, mi is az amivel foglalkozni szeretnék: orvos akarok lenni.

Az első alapszakos diplomám miatt azonban az államilag támogatott 12 félév felét már elhasználtam, az orvosi meg ugye milliós összeg lenne, még úgy is, ha csak 6 félévet kellene saját zsebből fizetnem.

Egyéb probléma még az emelt biológia és kémia érettségi, de jelenleg az aggaszt a legkevésbé, ismerek egy jó magántanárt aki fel tudna készíteni és egy év alatt valószínűleg sikerülne.

A probléma itt a pénz lenne, hiszen vidékiként a megélhetés is drága lenne, a szüleim nem tudnak támogatni annyival, hogy az elegendő legyen és tudtommal orvosi mellett szinte lehetetlen dolgozni. A diákhitel jó opciónak tűnhet, azonban kicsit megijeszt, hogy milliós hitellel kezdjem az életet, főleg hogy a rezidensi fizetés koránt sem magas.

Ugyanakkor ha már mindenképpen hitelt vennék a nyakamba, gondolkodtam külföldi egyetemen is. Anglia, esetleg Kanada, de fogalmam sincs róla mennyire támogatják ott a külföldi diákok megélhetését és mennyi ideje van egy diáknak dolgozni mellette. (Első diplomám anglisztika alapszak, erős C2 szinten beszélem a nyelvet és elég orvosi TV műsort néztem ahhoz, hogy ragadjon rám a szaknyelvből is valami.)

A problémám mindenhol ugyanaz: a pénz. Mind a kettő opcióval, külföld vagy belföld hatalmas adósságot vennék a nyakamba, ami ijesztő, ha világ életemben azt hallgattam, hogy nincs pénzünk semmire és még tisztán emlékszem mikor enni alig volt pénzünk, mert édesanyám egy régebbi hitelét nem tudta fizetni és jött a letiltás.

Ugyanakkor sehogy sem tudom kiverni a fejemből azt, hogy mennyire szeretnék orvos lenni. Tudom, hogy nehéz lenne, és semmi sem garantálja hogy bírnám is a tanulnivalót, de nem hagy nyugodni, hogy mennyire szeretném. A korom is aggaszt kicsit, 23 éves nő vagyok, nem éppen egy tini már.

Bárkinek bármi tapasztalat külföldi egyetemekről (főként angol anyanyelvű) szívesen fogadnám, és bármi egyéb tanácsot.



2020. júl. 15. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Külföldön sokkal drágább az egyetem mint itthon, nem véletlenül van orvosin annyi külföldi diák, itt kb 1/3 áron megszerzik a diplomát.
2020. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
És ha esetleg elmennél egy évet dolgozni (esetleg külföldre,ha ott jobban keresnél anglisztikával),és félretennéd a pénzt az egyetemre?Közben pedig készülnél az emelt érettségikre.
2020. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez elméletben rendben lenne, gyakorlatban külföldi munka, amivel milliókat keres úgy, hogy közben korrektül 2 emeltre készül... nem létezik. Napi 12-14 óra fizikai melóval talán 3-5 éven belül meg lenne az ára annak, hogy itthon tanulni tudjon, de akkor nemn készült egy betűt se.


Én azt gondolom, hogy az egyetlen út, hogy

- tanulsz, de mint az álom

- felveszed a diákhitelt

- elvégzed és törleszted


Ne menj külföldre, teljesen kiszámíthatatlan tényező, épp elég itthon ezt teljesíteni. Főleg, hogy orvosi mellett dolgozni se fogsz tudni, leszel vagy 30-32 mire végzel.

2020. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Gondolj arra, hogy a képzésed felét finanszírozza az állam. Erről sokan álmodni se mernének. Ahogy korábban írták, anyagiak miatt nem érdemes külföldre menni, mert magyarként még így is nagyon kedvező a tandíj. A diákhitelt pedig ha jól tudom legkésőbb 45 éves korodtól kell csak elkezdeni törleszteni.
2020. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
14:31-es vagyok,miért lettem így lepontozva?
2020. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A diákhitel2 0%-os hitel, ennél sehol nem kapsz kedvezőbbet (nem is lehetne). Nem kell azonnal törleszteni, illetve nem veszik el az egész fizetésedet sem. Rezidensként szar az alapbér, de vannak kiegészítések. Ha ennyire akarod, csináld, később sokkal rosszabb lesz egy beteljesületlen álommal élni, mint tartozással. Egy rezidens :)
2020. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia


Bocsi de lehet nem fog tetszeni amit most mondok.

Szerintem ez a hajó már elúszott. Látszik fogalmad sincs mennyit kell tanulni orvosin, ha mellette munkát emlegetsz. Ez sajnos teljes emert kívánó egyetem, nem holmi levelezőn/estin elvégezhető valami. Így hogy elment egy csomó állami féléved, nagyon sokba lesz az egyetem. Még akkor sem "ingyenes" ha felvesznek, hiszen a könyvek, köpeny, scrubs, foni kb egy kisebb vagyon. ( oké, az utóbbiak egyszeri költséget jelentenek, de a könyvek azok sokszor nagyon húzósak).


Esetleg annyit tudsz tenni, hogy vagy elmesz egyetem előtt dolgozni, vagy pedig felveszed a diákhitelt.


Nagyon rögös, és nehezen kivitelezhető feladat, szerintem próbálj meg elhelyezkedni a diplomáddal.

2020. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tervezel 3 gyereket akkor a diálhitelt nem kell majd visszafizetned
2020. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat!


7-es: én éppen azt írtam, hogy tudom hogy nem lehet mellette dolgozni:)


8-as, nem hiszem hogy aki orvosira készül annak a 3 gyerek az életcélja:D

2020. júl. 21. 18:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, elkerülte a figyelmem. :)


Mindenesetre nagyon gondold meg ezt a lépést. 6 év elég hosszú idő, főleg ha tele van tanulással, vizsgákkal. Elég nagy a stressz is.

2020. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!