Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségire ezek elegek lesznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A biosz emelt érettségire ezek a tankönyvek elegendőek lesznek? (90+% lenne a cél)


-Mozaik Biológia:

10 Az élőlények változatossága,

11 A sejt és az ember biológiája,

12 Életközösségek biológiája evolúció és öröklődés.


-Nagy Etele féle könyv.

-Bioszféra oldal (ismétlésnek)


Esetleg ajánlanátok még valamit? Szeretném, ha minden olyan könyvből tanulhatnék, amelyek előre segítik a minél jobb eredményt.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. júl. 7. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én bioszféráról tanultam csak. 80% értem el. Ezek mind megvannak nekem. A mozaikot nem szerettem annyira.

Ha minél jobb eredményt szeretnél elérni, nyomtatás ki a követelményt és az alapján tanulj. Pontról pontra.

2020. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a mozaikból tanultam, nekem az jött be, meg persze a korábbi érettségi feladatokból megcsináltam kb az összeset. Azt mindenképp javaslom, ha eddig nem tervezted volna, hogy csinálj korábbi feladatsorokat. (Igaz, csak 86% lett, lehet hogy az neked nem elég)
2020. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bőven elég amit felsoroltál.

Azt javaslom ne próbálj meg 86 könyvből készülni, mert mindegyiknek megvan a saját logikája és egy idő után csak belezavarodsz a különböző információkba.

Én elsősorban mozaikból készültem és mellette követtem a követelményeket.

2020. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Én tavaly diplomáztam a SOTE-én. Most rezidens vagyok, neurológusnak készülök.

Én biosz+kémia érettségivel és középfokú angol és némettel bejutottam. Jobban ajánlom a kémiát mint a fizikát.(orvosi kémia, biokémia,gyógyszertan stb.) A biofizikát sztem kémiával jobban meg lehet tanulni.(Az egyetemen első évben meglett az angol felsőfokú+szaknyelv illetve a latin alapfokú. Amúgy idegsebész, ideggyógyász, pszichiáter,szülés-nögyógyász szakvizsgát szeretnék. Meg orvos-közgáz és jogi szakokleveles orvos oklevelt+doktorit+habilt hogy professzor meg eü. miniszter legyek.

2020. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!