Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megingott a lelkesedésem a...

Megingott a lelkesedésem a tanári pálya választása iránt az anyagiak miatt. Tényleg olyan szörnyű?

Figyelt kérdés
Egy ideje eldontottem, hogy tanár szeretnék lenni, ha a pszichologus nem jön össze (márpedig azt mondják az az egyik legnehezebb/bekerulni nehéz). Most viszont hallva, hogy egész keveset keresnek és hogy nem igazán érdemes tanárnak menni kicsit megijedtem. Milyen jól kereső egyetemi szakok vannak amihez a történelem és az angol előnyös? Illetve ha ezt egy tanár olvassa, megbántad végül és zavaró ez a fizetés? Nyilvánvalóan mindenki többet akarna, de remélem értitek a lényeget.

2020. júl. 17. 20:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem bátyám középiskolai tanár. Ő nem bánta meg, hogy erre a szakra jelentkezett, mert hatalmas benne a hivatástudat, mindenáron tanítani akar. A kevés fizetés az, ami kezdetben gondot omozott neki, de elment még mellé másodállásban dolgozni, így vígan megél. Tanárnak tényleg csak akkor éri meg menni, ha nagyon elhivatott vagy, és képes vagy áldozatokat bevállalni (nagy valószínűséggel ez az áldozat egy mellékállás). Az biztos, hogy az emberel többségének nem való ez a hivatást, csak akkor csináld, ha tényleg minden áron tanítani akarsz. Ha már töri, angol irányban érdeklődsz, akkor én jogi szakot javasolnék neked. Rengeteg féle irányba el lehet menni vele: lehetsz akár bíró, ügyvéd, jegyző vagy akár ügyész is. Ez a szak azért jóval kifizetődőbb is, én a helyedben ezt választanám. Viszont ha tényleg a tanítás az, ami vonz, akkor csináld azt, érd el az álmaidat, csak készülj fel, hogy lemondásokkal fog járni.
2020. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
58%
Jah, tudtommal tényleg kevés. De inkább azon van a hangsúly, hogy a befektetett időhöz, energiához mérten, illetve a borzalmasan stresszes és felelősségteljes munkavégzéshez képest mennyire mikroszkopikusan kevés. Az ilyen fizetés és elvárások miatt létezik valszeg a mindenki által jól ismert és széles körben utált kiégett, cinikus, depressziós tanár archetípusának hadserege.
2020. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!