Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni erre az...

Van esélyem bekerülni erre az egyetemi szakra?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már csak két napot kéne várnom a pontok kihirdetéséig, de már iszonyatosan sokat ôrlôdöm ezen. :D Szóval nekem 376 pontot sikerült összeszednem az érettségin, az egyetemi szakon amire jelentkeztem pedig már évek óta kb 280 és 300 pont között mozog a határ. Ami viszont aggaszt az az, hogy idén az eddiginél jóval többen adták be a jelentkezésüket erre a szakra, és ezért van bennem egy kis félsz. A kérdésem tehát az lenne, hogy lehetséges-e az, hogy a magas túljelentkezés miatt akkorát növekedjen a ponthatár, hogy ne kerüljek be. Volt már ekkora növekedésre példa?

A válaszokat elôre is köszönöm! :)



2020. júl. 21. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

70 pontos növekedés biztos nem várható, tehát van esélyed bekerülni.

Nem hiszem, hogy olyan nagyot nőnének a ponthatárok, erre nem nagyon szokott példa lenni. Legalábbis én nem tudok róla.

2020. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, annyival nem fog feljebb menni a ponthatár.
2020. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azon a szakon, ahová én jelenkeztem 30-40 pont ingadozás is szokott lenni, visszanéztem az elmúlt 8 évre. De 70-90 pontot biztos nem fog nőni. Egyébként ez attól is függ, hogy hány embert vesznek fel idén az adott szakra.

Ezt a túljelentkezést nem értem, mert idén 91000-el kevesebben jelentkeztek felsőoktatásba?

Melyik szakra jelentkeztél?

Egyébként már én is nagyon izgulok.

2020. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!