Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tehetek emelt érettségit...

Nem tehetek emelt érettségit ha 11.-ben nem értem el a hármast az adott tantárgyból?

Figyelt kérdés
Eddig mindig kitűnő voltam történelemből, viszont idén úgy alakult, hogy nem értem el a hármast belőle bizonyos nehezítő tényezők miatt. Valaki azt mondta nekem hogy szabály van rá, hogy el kell érjem a hármast egy tárgyból, ha emeltet szeretnék tenni belőle. Ez tényleg így van? Vagy ettől függetlenül ha tudom hogy sikerülne, és elkezdtem felkészülni rá, akkor nincs kizárva hogy megpróbáljam, ahogy azt éveken át terveztem? Kérlek titeket, hogy csak olyan írjon, aki tényleg tudja a választ, köszönöm!

2020. júl. 25. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Tehetsz emeltet, nyugi! Azért 10 év múlva írd meg hogyan sikerült....esetleg kukás lettél-e vagy ilyenek...
Csak hármastól emeltezhetsz, sajnálom. Azért ne add fel az álmaidat! (köszi,de kedves vaaagy)
Tanár vagyok, és tudom hogy nem tehetsz. 100%
40 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen szabály, nekem is volt olyan osztálytársam akinek nem voltak olyan jó jegyei mégis emeltezett. Azt hogy emelt szintű érettségit tegyél nem lehet megtiltani, mert ezzel ellehetetlenítenének a felső oktatástól, legfeljebb ajánlani lehet, hogy gondold át még egyszer.
2020. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ilyen szabály hivatalosan nincs, simán mehetsz emelt érettségizni.
2020. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárki mehet emeltre.
2020. júl. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2001viro ***** válasza:
83%
Én végig hármas voltam töribol, mégis emelteztem :) a tanár kirohogott, hogy emeltezni akarok, most én röhögök a képébe, mert ötös lett :))
2020. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, milyen jegyed volt belőle, emeltezhetsz. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki kettes volt matekból és emeltezett belőle (ő megbukott az érettségin, de ez részletkérdés).
2020. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinten nem számít hogy hanyas voltál ha felkészülsz vizsgáz nyugodtan az én tanárom szerint emelt érettségi közül az egyik legkönnyebb a töri bár kinek mi
2020. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze ha jó jegyet akarsz készülj fel alaposan az elöző válaszadó voltam aki szintén emelt töriből vizsgázott
2020. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!