Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kémia tanár szeretnék...

Ha kémia tanár szeretnék lenni, akkor jónak kell lennem matekból?

Figyelt kérdés

Matekból nagyon pocsék jegyeim vannak, és utálom is. Tudom, hogy egy alap matek tudás szükséges a kémiához, de olyan sok matek azért nincs benne, vagy igen? Az ilyen természettudományos tárgyak közül a fizika=matek, mert az a matekra épül, és mindent számolni kell benne. A kémiában is sok számolás van, de mégsem annyi mint a fizikában, vagy a matekban.


Van esélyem kémia tanárnak lenni, vagy egyáltalán felvesznek így egyetemre, hogy nagyon rossz vagyok matekból és utálom is?



2020. aug. 1. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom igen. Konkrétan a tanári szakról nem tudok sokat, de kémia alapszakos hallgatókkal voltak közös óráim, analízis 1-2t például ők is szívták ugyanúgy, nem tudom a tanárinál, hogy működik, de gyanítom ott sem úszod meg a matekot.
2020. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szar voltam matekból, de a kémiát szerettem, így megtanultam az addigi középsulis matekot mellé az egyik nyári szünetben, hogy ne legyen gond. Azóta már dolgozom, a kémiát semmire nem használom. A matekot sem sokat, de még inkább azt. :)


Figyi, matekzseninek nem kell lenned, de egy küszöbszintet hoznod kell matekból a kémiapéldákhoz. Azt nem tudom, milyen matek van egyetemen egy kémiatanárnak, de a példákhoz az egyszerűbb egyenletmegoldás, egyenletrendszer, arányosságok, törtek egyszerűsítése kell, hogy menjenek. Ezeket neked kell majd elmagyaráznod a diákoknak. Ha beletörik a bicskád majd egy keverési egyenlet felírásába, az csúnya lesz.

2020. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg persze az egyetemen analízis is van (amit nem tudok, mégegyszer mondom), akkor borul az egész. Annak erős algebra alapok nélkül nem lehet nekimenni.
2020. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kémiatanár hallgató vagyok:D hát van matek rendesen:DD főleg a fizkém, aminél brutális. Oda rengeteg logaritmus kell, egyenletrendezés... stb.
2020. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Úristen, EGYENLETRENDEZÉS!!!!! Hát ez már valami.
2020. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát ide figyelj 5-ös, a Clausius-Clapeyron egyenletet még megjegyezni se könnyű [egyébként mindent fejből kell vágni, nem használhatsz segédeszközt], nem még számolni is vele:D
2020. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
#6 láttam már sokkal cifrább dolgokat is. Az egyenletrendezés maga pedig csak annyit jelent, hogy pakolgatod a dolgokat az egyik oldalról a másikra, szorzol, osztasz, hatványozol, gyököt vonsz, logartimust veszel... Utóbbi kivételével mind általános iskolás anyag.
2020. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem ennyit jelent:)


"Az egyenletrendezés maga pedig csak annyit jelent, hogy pakolgatod a dolgokat az egyik oldalról a másikra, szorzol, osztasz, hatványozol, gyököt vonsz, logartimust veszel"


Legtöbben ott rontják el, hogy ész nélkül pakolgatnak, nem veszik figyelembe a nevezetes azonosságokat. Matematikai ismeretek hiányában nem látnak meg olyan egyszerűbb utakat, melyekre egyszerűsítésekkel juthatnak, így saját magukat kavarják össze bonyolult pakolgatással.

Aztán ne beszéljünk a Van der Waals-egyenletről, ahol a korrekciós tényezőknek a mértékegységét is illik megadni, ha nem szeretnéd bemagolni, szükséged lesz a dimenzióanalízisre is.

Nekem az jön le, hogy leragadtál a középszintű érettségi szintjén, annál tovább nem látsz.

Nem árt, ha a függvényekkel is jóban vagy, hiszen gyakran kell ábrázolni az általad kiszámolt összefüggésekből összeálló függvénygörbét, ráadásul mm-papíron!


Kémia nincs matek nélkül, és ez más természettudományra is érvényes, persze különböző mértékben.


Ha bárkinek van kérdése, írjon bátran!

2020. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kémiatanár ***** válasza:
100%
Nem kell megijedni, nem olyan vészes a matek egyetemen, a fizkémre jól felkészítenek az alapozó matek analízis kurzusokon. Bár szerintem a fizkémet se kell túlmisztifikálni, simán abszolválható, ha tanul az ember. :) Melyik egyetemet szemelted ki, kérdező?
2020. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Budapestre szeretnék egyetemre menni, ott meg ha jól tudom, csak az Eltén van kémia oktatás. Szóval arra tervezek menni. :)
2020. aug. 6. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!